Říkáš si, co vidět v Madridu? Madrid je město, které doslova žije historií a kulturou na každém rohu ulice. Vedle klasických turistických atrakcí, jako jsou Plaza Mayor, Puerta del Sol a slavný umělecký trojúhelník (Muzeum Prado, Thyssen-Bornemisza a Reina Sofía), nabízí Madrid také skryté poklady, které ve většině průvodců nenajdeš. Pokud v Madridu plánuješ strávit více dnů, určitě bys neměl vynechat těchto 8 míst v Madridu, která jsou méně známá.

Madrid co tam vidět

Co vidět v Madridu?

1. Egyptský chrám Templo de Debod

Egyptský chrám bys v Madridu asi nečekal, co?

Tento chrám, který je starý přes 2 200 let. Španělsku ho daroval Egypt v roce 1968 jako poděkování za podporu UNESCO při záchraně núbijských chrámů, kterým hrozil zánik (včetně slavného Abú Simbelu). Chrám Templo de Debod byl slavnostně otevřen v roce 1972 v madridském parku Parque del Oeste vedle náměstí Plaza de España. Dnes je Templo de Debod místo, kde se místní rádi shromažďují, pořádají pikniky, cvičí jógu nebo jen tak odpočívají na trávníku.

Vstup do chrámu je zdarma.

Náš tip: Právě u tohoto chrámu můžeš pozorovat ty nejkrásnější západy slunce v Madridu

Informace otevírací době Templo de Debod najdeš zde.

Madrid Templo de Debod

2. Náměstí Plaza de Santa Ana

Tohle náměstí se nachází jen kousíček od Plaza Mayor a Puerta del Sol a většina turistů ho opomine. A to je škoda, protože jde o jedno z nejpůvabnějších náměstí ve městě, stojí za to se na něm zastavit a vychutnat si jeho atmosféru a jedinečnou architekturu okolních budov.

Nejdůležitější budovou na náměstí Plaza de Santa Ana je Španělské divadlo, jehož průčelí je při západu slunce jedním z nejidyličtějších míst ve městě. Hned naproti na druhé straně stojí hotel ME Madrid, dříve Reina Victoria. Jde o jeden z hotelů, který rády navštěvují španělské celebrity. Doporučujeme zajít na drink do střešního baru, který je jedním z nejoblíbenějších ve městě a odkud se ti naskytne neuvěřitelný výhled na město.

Chystáš se do Madridu a rád bys navštívil i neturistická místa? Objev je očima místních během prohlídky se slovenskými průvodkyněmi Bárou a Alex, které v Madridu žijí. 

3. Krypta Katedrály La Almudena

Málokdo ví, že v dolní části této významné městské památky se nachází krypta. Ta se proslavila svými 400 sloupy, které podpírají katedrálu, a panteonem, kde jsou pohřbeny významné osobnosti z řad španělské aristokracie a buržoazie.

Krypta je otevřena každý den v týdnu od 10:00 do 20:00 hodin a vstupné stojí 4 EUR. Informace otevírací době a vstupném do katedrály najdeš zde.

Nezapomeň, že po prohlídce krypty můžeš navštívit také hlavní chrám katedrály a muzeum, do kterého se vstupuje z náměstí před královským palácem.

4. Botanická zahrada uvnitř vlakového nádraží Atocha

Většina z nás projde vlakovým nádražím Atocha, nejrušnějším vlakovým nádražím ve Španělsku, aniž bychom věděli, co uvnitř skrývá.

Uvnitř nádraží se nachází nádherná tropická botanická zahrada, která byla otevřena už v roce 1992. Dříve tady bylo původní nástupiště a dnes se tady můžeš kochat palmami a více než 7 000 rostlinami z Ameriky, Asie a Austrálie. Je tady také velké jezírko s želvami. To zní jako ideální plán pro rodiny s dětmi, ne? 🙂

Madrid botanická zahrada Atocha

5. Stará stanice metra Chamberi

Chceš vidět, jak vypadalo madridské metro v minulosti? Navštiv nástupiště 0 uvnitř staré stanici metra Chamberí. Tato stanice byla uzavřena v roce 1966 z důvodu nemožného zvětšení pro delší vlaky, které se v tomto roce začaly používat. Stanice Chamberi byla jednou z úplně prvních stanic první linky metra v Madridu, která měla pouze osm stanic. Dnes má madridské metro celkem 8 linek metra a 302 zastávek.

Ve stanici metra Chamberi najdeš původní pokladny, nástupiště a staré reklamní plakáty.

Vstup je zdarma a stanici najdeš na náměstí Plaza de Chamberí.

6. Zažij moderní Madrid- 4 Torres de Madrid (madridské věže)

Pokud chceš zažít trošku New Yorku v Madridu, rozhodně bys neměl vynechat Madridské věže, jak se předívá 4 mrakodrapům: Torre Espacio, Torre de Cristal, Torre Pwc a Torre Foster. Věšina z nich slouží jako kanceláře, ale v jedné z věží je i luxusní pětihvězdičkový hotel s restaurací Volvoreta, ze které je neuvěřitelný výhled na celé město.

Jedna z věží- Torre de Cristal se chlubí titulem nejen nejvyšší budovy ve městě (249 metrů), ale také nejvyšší budovy v celém Španělsku.

Co vidět v Madridu? Kousek přírody

7. Park Capricho

Na okraji Madridu ve čtvrti Alameda de Osuna najdeš zahrady z období romanticismu Capricho. Zahrady jsou unikátní svými třemi styly: francouzskou zahradou, anglickou krajinou a italským giardinem. Vévoda a vévodkyně z Osuny tyto zahrady vybudovali jako místo pro odpočinek. Najdeš tady fascinující místa jako taneční sál Casino de baile s nástěnnými malbami, řecký chrám Bakchus a romantický labyrint.

Park je otevřen v soboty, neděle a svátky, ačkoli pikniky nejsou povoleny. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je metrem na stanici Capricho (linka 5).

Informace otevírací době parku Capricho najdeš zde.

8. Park La Quinta de Los Molinos

Tento krásný park na okraji města je jen 20 minut metrem od Parku Capricho na stejné lince 5, tři stanice od stanice Suanzes. Park je obklopen olivovníky, borovicemi a eukalypty. Pokud jsi v Madridu v únoru nebo v březnu, rozhodně bys tento park neměl vynechat. Každoročně se tady v těchto měsících naskytuje neskutečná podívaná v podobě květoucích mandloní. Je jich tu fakt hodně a krásně to tady voní. 🙂

Madrid rozkvetlé třešně

 

Kde se ubytovat v Madridu?

Nevíš, kde se ubytovat v Madridu? Připravili jsme se pro tebe tipy na hotely v Madridu:

👉 Ty nejlevnější letenky najdeš na Pelikán.cz

👉 Náš tip: Nezapomeň na cestovní pojištění, my doporučujeme Heymondo, kde od nás máš 5% slevu.

Líbil se ti článek Co vidět v Madridu? Dej nám vědět do komentáře pod článkem.

Mrkni i na další články o Španělsku: Co vidět v Málaze a Co vidět na Mallorce

Přidej komentář