Město Dubaj, které je metropolí stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech, patří v posledních letech mezi nejvíce populární turistické destinace na celém světě. Oáza luxusu a bohatství uprostřed pouště láká své návštěvníky na spoustu unikátních míst, celoročně perfektní počasí i různorodé zážitky. Během jediného dne můžeš v Dubaji spatřit hned několik světových NEJ: nejvyšší budovu, největší umělý ostrov, nejrychlejší výtah, největší nákupní centrum, nejrozlehlejší květinovou zahradu či nejrozměrnější obrazový rám… Za pouhých 6 hodin letu z Prahy vystoupíš v úplně jiném světě plném přepychu, modernity a jedinečných atrakcí. Pojďme se podívat na 8 úchvatných míst, co musíte vidět v Dubaji! A na závěr nechybí ani tři nejlepší pláže v Dubaji.

1. Burj Khalifa

Nejvyšší budova na naší planetě nesoucí název Burj Khalifa je celosvětově známou architektonickou ikonou. Stavba měří 828 metrů (vrchol antény je dokonce ve výšce 829,8 m) a tvoří ji celkem 163 pater. Směrem k vrcholu se budova zužuje, takže vypadá jako jakási spirála, což je charakteristický prvek islámské architektury v této oblasti. Jedná se v podstatě o město ve městě – uvnitř nechybí byty, hotel, obchodní centrum, restaurace, sportoviště, mešita, noční klub a rozsáhlé technické zázemí. Burj Khalifa drží hned několik světových prvenství: kromě nejvyššího počtu pater a nejvyššího obývaného patra nabízí také nejvýše položenou restauraci a vyhlídkovou terasu či výtahy s nejdelší dráhou jízdy. V rámci návštěvy budovy je možné vyjet na dvě otevřené vyhlídkové plošiny. První se nachází ve 124. patře ve výšce 452 metrů. Druhou je nejen vyšší, ale také luxusnější vyhlídka At the Top Sky s prosklenou podlahou ve 148. patře a výšce 555 metrů.

Informace o otevírací době Burj Khalifa najdeš zde.

👉 Vstupenky na Burj Khalifa si můžeš pořídit přes Getyourguide

Burj Khalifa Dubaj

2. Palm Jumeirah

Dalším důkazem toho, že v Dubaji nic není nemožné, je umělý ostrov Palm Jumeirah. První dokončený ostrov ze tří je jedinečný počin, který nemá nikde na světě obdoby. Při pohledu z výšky má ostrov tvar palmy, a díky dlouhému pobřeží je jeho součástí více než 50 km bílých pláží. Většina z pláží na Palm Jumeirah patří luxusním hotelům či bohatým vlastníkům domů na ostrově. Na pláže některých resortů je ovšem vstup zdarma i pro veřejnost. V porovnání v frekventovanými městskými plážemi nabízejí ty na Palm Jumeirah větší soukromí i jedinečnou atmosféru.

3. Dubai Mall

Dubaj je rájem pro všechny milovníky nakupování. Ceny atrakcí v Dubaji jsou sice poměrně vysoké, ovšem to naštěstí neplatí pro zboží. Móda, doplňky, suvenýry a další předměty zde nejsou o moc dražší než v Česku, ovšem výběr zboží i značek je o poznání pestřejší. Za nákupy v Dubaji můžeš zamířit třeba do největšího nákupního centra na světě – Dubai Mall. Na ploše více než 1 milion metrů čtverečních (což odpovídá rozloze 200 fotbalových hřišť) se nachází přes 1 200 obchodů a stovky restaurací, bister a nejrůznějších možností občerstvení. Kromě toho můžeš v Dubai Mall navštívit akvárium s podmořskou zoo, zabruslit si na kluzišti olympijských rozměrů, vyfotit se u impozantní fontány, zajít si do multikina nebo si prohlédnout pravou kostru dinosaura dovezenou z Kanady. Pro děti je zde interaktivní zábavní park KidZania propojující vzdělání se zábavou.

Informace o obchodech, atrakcích a otevírací době Dubai Mall najdeš zde.

4. Dubai Fountain

Hned vedle obchodního centra Dubai Mall se nachází další jedinečná atrakce – fontána Dubai Fountain. Inspirací pro toto dílo byla neméně slavná fontána Bellagio v Las Vegas, ovšem ta dubajská je samozřejmě větší – asi o 20 %. Zajímavostí je už fakt, že největší tančící fontána na světě se nachází na místě, kde byla ještě před několika desítkami let pouze poušť. Důmyslný systém tvoří pět kruhů a dva oblouky různé velikosti, na délku měří fontána 275 metrů. Při vodní a světelné show stříká voda do výšky až 150 metrů. Repertoár fontány čítá téměř 40 písní od klasiky až po současné hity. Představení probíhají každý den od 18 hodin každých 30 minut a patří k atrakcím, co vidět v Dubaji zdarma! Využít můžeš ovšem i možnost sledovat vše „z první řady“ při projížďce na loďce přímo po jezeře, které fontánu obklopuje.

Informace o vstupném na představení Dubai Fountain najdeš zde.

💡 Náš tip: V Dubaji se nachází obrovské množství zajímavých míst včetně mnoha světových unikátů. A není nadto vidět a zažít toto výjimečné město autenticky – společně s Čechy, kteří v Dubaji dlouhodobě žijí. Vyber si z více než 15 různorodých výletů s českými průvodci, kteří Dubaj dokonale znají. 

5. Dubai Frame

K zajímavým aktivitám, co dělat v Dubaji, rozhodně patří možnost vidět na jednom místě minulost, přítomnost i budoucnost. Právě to je smyslem originálního architektonického skvostu nazvaného Dubai Frame. Jedná se o 150 metrů vysokou a 93 metrů širokou stavbu, která svým tvarem připomíná rám obrazu. Z mostu Sky Deck, který spojuje dvě věže, je úchvatný výhled. Zatímco směrem na sever můžeš pozorovat historickou čtvrť Dubaje, při pohledu jižním směrem uvidíš dechberoucí panorama moderního města plné mrakodrapů a luxusu. Podlahu vyhlídkové plošiny tvoří výjimečná směs materiálů, která je na první pohled z neprůhledného skla, ovšem pod kroky návštěvníků zprůhlední. Stačí se tedy podívat dolů a budeš si připadat, jako bys kráčel vzduchem. Součástí je také expozice, která vypráví o minulosti, současnosti i budoucnosti města, a to za využití nejnovějších technologií kombinujících animace a holografické efekty s tradiční hudbou a vůněmi.

Informace o otevírací době Dubai Frame najdeš zde.

👉 Vstupenky na Dubai Frame si můžeš pořídit přes Getyourguide

Co vidět v Dubaji - Dubai Frame

6. Dubajská poušť 

K důvodům, proč jet do Dubaje, patří rozhodně i to, že toho nabízí mnohem víc než „pouze“ mrakodrapy a nablýskaný luxus. Město totiž odklopuje poušť, jejíž návštěva je téměř povinností pro každého návštěvníka Dubaje. Paleta aktivit, které lze v dubajské poušti provozovat, je velmi pestrá: od pouštního safari v džípech přes adrenalinovou jízdu na čtyřkolkách až po sjíždění písečných dun při sandboardingu (obdoba snowboardingu). Pokud chceš zažít odpoledne plné nezapomenutelných zážitků, doporučujeme výlet do pouště s českou průvodkyní Míšou! Během projížďky klimatizovaným džípem se zkušeným řidičem se dozvíš spoustu zajímavých informací a jako bonus si užiješ západ slunce, typickou arabskou večeři a nahlédneš také do místních tradic. Tenhle výlet si zkrátka vychutnáš všemi smysly!

7. Květinová zahrada Dubai Miracle Garden

Možná to zní překvapivě, ale největší květinovou zahradu na světě najdeš na místě, kde se před několika lety rozprostírala pouze vyprahlá poušť. Na druhou stranu asi není překvapením, že právě v Dubaji to dokázali. Pokud tedy patříš k milovníkům rostlin a především květin, neměla by na tvém seznamu míst, co navštívit v Dubaji, chybět Dubajská zahrada zázraků neboli Dubai Miracle Garden. Park o rozloze 72 000 m² tvoří kromě více než 50 milionů květin také zámky, domy a další zajímavé prvky jako například letadlo Airbus A380 celé oděné do květů.

Informace o otevírací době Dubai Miracle Garden najdeš zde.

👉 Vstupenky do květinové zahrady si můžeš pořídit přes Getyourguide

 

Dubai Miracle Garden

8. Ruské kolo Ain Dubai

K obdivuhodným místům Dubaje patří také Ain Dubai – nejvyšší vyhlídkové kolo na světě. Kolo tvoří více oceli než Eiffelovu věž a se svými 250 metry je téměř dvakrát vyšší než London Eye. Je středobodem umělého ostrova Blue Water, takže atrakci obklopují některé z nejdražších a nejvíce přepychových nemovitostí v rámci celého emirátu. Na ocelové konstrukci je zavěšeno 48 klimatizovaných kabin, které jsou v jednu chvíli schopné pojmout až 1 700 pasažérů najednou. Během vyhlídkové jízdy trvající 38 minut si vychutnáš okouzlující 360° výhled na celou Dubaj.

🚨 POZOR! Ruské kolo v Dubaji je v současné době uzavřené z důvodu údržby.

Rád bys tato jedinečná místa viděl na vlastní oči? Ty nejlepší možnosti letenek do Dubaje najdeš tady.

Co vidět v Dubaji, tipy na pláže

Pláž JBR

V Dubaji jsou dva typy pláží, a to přírodní a uměle vybudované. Většina uměle vybudovaných pláží je součástí hotelových resortů, a přístup na ně mají pouze hosté hotelů. Výjimkou je pláž BRJ, která se nachází v obklopení skvostných budov a mrakodrapů luxusní čtvrti Dubai Marina a všem návštěvníkům je přístupná zdarma.

Pláž JBR v Dubaji

Pláž Kite Beach

Pokud miluješ vodní sporty, doporučujeme ti zajít na pláž Kite Beach. Tato přírodní pláž o délce téměř 9 km je lemována úžasnou promenádou pro chodce, běžce i cyklisty. Pro perfektní povětrnostní podmínky je tato lokalita vyhlášená především mezi milovníky surfingu a kitesurfingu. Na Kite Beach chodí převážně místní a turisty na ní potkáš jen výjimečně.

Pláž La Mer

Mezi rodinami s dětmi se největší oblibě těší pláž La Mer, která má mělký vstup do vody, jemný písek i skvělé vybavení. Na La Mer je možné pronajmout si slunečníky i celý plážový domek a ze sportů vyzkoušet například flyboarding, surfování, vodní skútr, jízdu na kajaku nebo paddleboarding.

Kde se ubytovat v Dubaji?

Chystáš se do Dubaje a nevíš, kde se ubytovat?

Máme pro tebe pár tipů na ubytování:

Levnější varianty:

👉 Ty nejlevnější letenky najdeš na Pelikán.cz

Jaké jsou tvoje zkušenosti s dovolenou v Dubaji? Napiš nám do komentáře!

Líbil se ti článek „co vidět v Dubaji“? Dej o něm vědět ostatním! 🙂

Zajímat by tě mohl i náš rozhovor s českou průvodkyní v Dubaji.

Přidej komentář