Destinace Mallorca. Už se tam vidíš? Tak pojďme na to!. Na Mallorce žiji už pátým rokem a objevil jsem tady pláže, které bych jako turista nejspíš nikdy nenavštívil. Nejkrásnější Pláže na Mallorce prostě musíš zažít. Já jsem se zaměřil na jihovýchodní část ostrova, protože právě tady to nejvíc znám.

Objevte skryté a méně známé pláže Malorky a získejte tipy na nejlepší pláže na Mallorce od místního Čecha žijícího na ostrově.

Nejlepší pláže na jihu Malorky

1. Pláž Es Carbó

Začněme mojí nejoblíbenější pláží na Mallorce, Pláž Es Carbó. 

Tuto pláž jsem objevil jen díky tomu, že bydlím ve vesničce Ses Salines, od které je kousek. Tím, že tady bydlím, mám výhodu v tom, že se k ní můžu kdykoliv dostat autem (to je možné pouze pokud máte potvrzení o trvalém pobytu). Právě proto je vyhledávána spíš místními a mnoho turistů o ní neví. To ale neznamená, že se sem nemůžeš dostat i pěšky…

Tato pláž je opravdu rajská, nenajdeš tam žádný plážový bar a dokonce se pláž ani neudržuje, takže si opravdu udržuje její přírodní ráz. 

Tyrkysové moře a bílý písek je tady samozřejmostí. 

Jak se sem dostat? Do navigace zadejte městečko “Colonia San Jordi”, auto můžeš zaparkovat kousek od přístavu. Pak už se stačí vydat od přístavní pláže “Platja de es Port” doleva podél pobřeží a po asi 30 minutách chůze se dostanete právě k Es Carbó, je to ta úplně poslední pláž. 

Přesná poloha ZDE

2. Pláž Es Caragol

Krásná rajská pláž Es Caragol na Mallorce
Pláž Es Caragol na Mallorce

Další z pláží, která je na Mallorce oblíbená hlavně u místních je pláž Es Caragol. V průvodcích se o ní nejspíš nedočteš. Není totiž nejjednodušší se k ní dostat, a proto tam stejně jako u pláže Es Carbó nenajdeš davy lidí. Překvapí Tě svým bílým pískem, rozlehlostí a křišťálově čistou vodou. Ani na této pláži nefunguje žádná restaurace ani bar, takže Ti doporučuji vzít si s sebou jídlo a užít si piknik přímo na pláži.

Jak se tam dostat? Do navigace zadej maják “Faro de Ses Salines” a odtud se vydej doprava podél moře, po cca 30 minutové procházce po pobřeží tam dorazíš.

Přesná poloha ZDE

3. Pláž Caló Des Moró

Je jedním slovem JEDINEČNÁ. Návštěvníků této pláže je během dne opravdu hodně, takže doporučuji sem dorazit co nejdřív, třeba už kolem 8:00 ráno. Hned vedle Caló Des Moró najdeš další krásnou pláž / zátoku, která se jmenuje Cala s’Almunia. Má své kouzlo především v brzkých ranních hodinách, hlavně díky tomu, že moře krásně prozařují sluneční paprsky. Díky bujnému podmořskému životu, je to perfektní místo k potápění a šnorchlování, takže si šnorchl nezapomeň vzít.

Jak se na Caló des Moró dostat? 

Do navigace zadej Caló Des Moró, u příjezdu do vesničky Es Llombards najdeš velké parkoviště, kde můžeš nechat auto. Od parkoviště se tam dostaneš pěšky asi za 15 minut.  

Přesná poloha ZDE

4. Pláž Es Trenc 

Nádherná písečná pláž Es Trenc na Mallorce
Pláž Es Trenc na Mallorce

Mallorca má hodně krásných pláží, ale troufám si říct, že Es Trenc je snad ta nejkrásnější. Tato dlouhá písečná pláž s mělkým vstupem do moře, tyrkysovým mořem a bělavým pískem se podobá karibským plážím. V létě jsou tady i plážové bary, takže se můžeš něčím osvěžit (doporučuji Sangriu nebo Tinto de Verano 🙂 ). Kousek od pláže najdeš i restauraci “bar Esperanza”, kde jsem si několikrát pochutnal na výborném jídle, takže můžu jen doporučit.

Jak se na Es Trenc dostat? 

Do navigace zadej Ses Covetes – dorazíš do maličké vesničky, kde můžeš zaparkovat auto a pak pěšky asi za 5 minut dorazit k pláži Es Trenc. Pozor i tato pláž je v letních měsících hodně plná, takže opět doporučuji vyrazit, co nejdřív ráno. Přesná poloha ZDE 

5. Záliv Cala Marmols

Skrytý záliv na Mallorce Cala Marmols
Záliv Cala Marmols na Mallorce

Cala Marmols je jedna z “tajných” pláží na Mallorce a většina Mallorčanů se sem vydá jen na loďce. To ale neznamená, že to nejde i pěšky. Zvláště pokud máš rád pěší turistiku, je tato zátoka pro Tebe jako stvořená. Od majáku “Faro de Ses Salines” sem pěšky dorazíš asi za hoďku a půl a odměnou pro Tebe bude nádherná opuštěná zátoka s tyrkysovou vodou a bílým pískem.

Jak se na Cala Marmols dostat? 

Auto zaparkuj u Faro de Ses Salines a odtud se pak vydej doleva podél moře. Ke Cala Marmols dorazíš asi po hoďce a půl cesty. 

Přesná poloha ZDE

Nejlepší pláže na severu Mallorcy

6. Pláž Son Serra de Marina na Mallorce

Surfařská písečná pláž na Mallorce Son Serra de Marina
Pláž Son Serra de Marina na Mallorce

Tato pláž je další z mých favoritů. Díky tomu, že je na severu ostrova, je krajina a příroda úplně jiná než na jižní Mallorce. Son Serra de Marina je dlouhá pláž, která je obklopena horami a je oblíbená hlavně u surfařů, protože jsou na moři větší vlny. Doporučuji nechat si na tuto pláž celý den, protože se ti z ní jednoduše nebude chtít odjíždět! 🙂

Jak se na Pláž Son Serra de Marina dostat?

Stačí v navigaci najít přímo “Platja de Son Serra de Marina”, parkování je tam pohodlné a kousek od pláže. 

Přesná poloha ZDE

7. Pláž Cala Na Clara

Návštěvu této pláže doporučuji spojit s návštěvou pláže Son Serra De Marina. Cala Na Clara je od ní vzdálená necelých 20 minut. Tato pláž je jedna z mála kamenitých pláží na Mallorce a jedinečná je především svým nádherným výhledem a křišťálově čistou vodou.

Jak se na Cala Na Clara dostat? 

V mapách najdi “Cala Na Clara”, zaparkovat se dá asi 10 minut chůze od pláže, procházka je díky výhledům na moře naprosto jedinečná.

Přesná poloha ZDE

8. Playa de Muro v Alcudia

Tato pláž je turisticky dost známá, ale to jí rozhodně neubírá na kráse. Navíc je 5km dlouhá, takže se po ní parádně projdete a moře je tady po většinu roku průzračně čisté. Její návštěvu doporučuji i všem milovníkům vodních sportů, jako windsurfing, potápění nebo kitesurfing. Najdete tady spousta center, kde si můžete vypůjčit veškeré vybavení. 

Jak se na Playa de Muro v Alcudii dostat? 

Stačí do navigace zadat “Playa de Muro”. Parkovat se dá všude, ale v létě doporučuji vyrazit brzo ráno. Přesná poloha ZDE

9. Horské městečko Deià a záliv “Cala Deià”

Toto městečko jsem tak nějak míjel a poprvé jsem ho navštívil až nedávno. A musím říct, že mě naprosto okouzlilo! Tím, že je v horách, máte pocit, že jste se ocitli v úplně jiné zemi. Všechno je zelené, květiny jsou obrovské a příroda doslova bují. Tato oblast je také známá svými pomerančovníky a citronovníky, které uvidíš opravdu na každém kroku. Atmosféru doplňují typické mallorské domečky s barevnými okenicemi. 

Chcete extra tip? Nechte auto zaparkováno v Deià a vyražte pěšky po turistické stezce, které vás dovede až dolů k zálivu Deià. 

Jak se do Deià dostat? 

Do navigace zadej “Deià“, v městečku zaparkuj auto na některém z veřejných parkovišť. Poté, co si městečko prohlédneš najdi značku pěší trasy ke Cala Deià, která se nachází kousek od hotel Bellmond. Po prohlídce města vám doporučuji dojít pěšky z městečka na pláž “Cala Deiá”. Po cestě jsou olivové sady a výhledy na městečko a moře. Doporučuju na tuhle túru (cca hodina cesty) vhodnou obuv a vynechat ji v létě (hodně lidí a velké horko). 

Přesná poloha ZDE

Poznej pláže a zálivy z moře, vyzkoušel jsem za Tebe pronájem lodi a výlety na lodi. Doporučení se slevou najdeš v tomto článku.

EXTRA TIP na Pláže na Mallorce

Přestože jsou některé pláže neturistické a místního rázu, může se stát, že přes víkend na nich najdeš dost lidí, protože právě o víkendu na pláž vyráží i místní Mallorčané.  Opravdu doporučuji vyrazit na každou z pláží brzo ráno- třeba už kolem 8. hodiny ráno, vyhneš se tak dopravě, davům lidí a najdeš si nejlepší místo. Z vlastní zkušenosti Ti doporučuji nechat si na každou ze zmíněných pláží celý den nebo navštívit maximálně 2 pláže za jeden den. V létě je Mallorca plná turistů a nevyplácí se přejíždět z jedné pláže na druhou, protože jsou parkoviště a cesty přeplněné. Také doporučuji vzít si s sebou jídlo a udělat si na pláži piknik stejně jako to dělají místní! 🙂

Nebudeš tak ztrácet čas zbytečným hledáním dobrých restaurací- těch je navíc na Mallorce opravdu poskrovnu a je důležité vědět, kam jít. Jinak se můžeš lehce spálit, protože je tady spousta turistických předražených restaurací. Ale o tom třeba příště a nebo s naším průvodcem Danielem nebo Mirkem

 
 
 
 
 
Ver esta publicación en Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Una publicación compartida de Mallorca travel advisor (@mymallorcadiary)

Mrkni na ubytování v Colonia de San Jordi, které jsem osobně ověřil:

Spolu s ubytováním můžeš počítat s mojí online asistencí a s tipy na skrytá místa, neturistické restaurace a ty nejkrásnější pláže v okolí.

👉 Mrkni na zbrusu nový web s nabídkou ubytování na Mallorce s českou asistencí. 

 

Chceš o Mallorce vědět víc? Přečti si článek dovolená na Mallorce a článek o 7 nejhezčích místech na Mallorce

Líbil se Ti článek Nejkrásnější pláže na Mallorce? Dej o něm vědět ostatním! 🙂 

Přidej komentář

 1. Ivana Vitkpva

  Dobry den. Prave jsem docetla vaseho pruvodce. Moc me laka vyrazit. Je nas pet. Mamka 78let.Je to pro ni? Chodi dobre. Miluje more. Problem je, ze ani jedenz nas se nedomluvime. Co by jste mi poradil? Kde se ubytovat? Dekuji Ivana Vitkova

  1. Tom Vlastník záznamu

   Krásný den, Ivano, děkuji za komentář! Mallorca je pro všechny! 🙂 Odepíšu vám na mail. 🙂

 2. Tipy na vylety

  Dobrý den rada bych udělala jen takový výlet pro holky a vydala svoji mámu (68) sestru (43) a dceru(14) na víkend pa-ne na Mallorcu.Nějaké tipy na výlety v listopadu- vyhlídky, cestičky…? Budeme mít půjdeme auto… Dekuji . Pavla

  1. Tom Vlastník záznamu

   Krásný den, Pavlo,

   díky za dotaz.

   Doporučuji přiletět alespoň na týden, protože je tady toho k vidění opravdu hodně. 🙂

   Určitě bych nevynechal vyhlídku Cap de Formentor, horská městečka Soller, Deia a Valldemosa a pláže, které zmiňuji v článku. 🙂 Pokud budete s čímkoliv potřebovat pomoci, dejte vědět.

   Přeji krásný den, Tom

 3. Petr Svoboda

  Dobrý den,

  To je úžasné tipy z mallorských pláží! Dekuji moc! 🙂

  1. Tom Vlastník záznamu

   Krásný den,
   máme radost, že se líbí! 🙂

 4. Martina

  Dobrý den, Tome, krásné pláže, fakt nádhera. Mám prosbu, zda byste mně neporadil. Ráda bych vyrazila první týden v srpnu na Mallorcu se svými dvěma dospělými dcerami. Chtěly bychom si užít krásné koupání, relax, ne žádné přeplněné dlouhé pláže plné řvoucích dětí. Bylo by sice fajn procestovat ostrov křížem krážem, ale týden je krátká doba a zase nechci, aby to byly dostihy. Radši bych někde “základnu”, nějaké ubytování blízko hezkého koupání a třeba si na 3 dny půjčit auto a podívat se na jiné pláže nebo i navštívit hezké město, vesnici. Zajít si někam na dobré jídlo, drink. Když jsem se dívala na cestovky, to jsou samé panelákové hotely a to je hrůza. Víc by mě lákalo koupit si letenky a zařídit si ubytování. Poradil byste mně, která destinace by byla fajn, užít si to prostě na pohodu? Děkuju

  1. Tom Vlastník záznamu

   Krásný den, Martino,

   děkuji za komentář. Doporučuji hledat na jihovýchodě Malorky, kolem městečka Santanyí. V okolí je spousta krásných zálivů s průzračnou vodou. Také je tady spousta krásných vesniček, které stojí za návštěvu a pokud chcete na výlet, tak můžete lodí třeba na ostrov Cabrera nebo navštívit Saliny Es Trenc, kde se těží sůl z moře. Pokud nebudete mít auto, volil bych například městečko Colonia San Jordi, nebo ubytování přímo v zálivu u Cala Santanyí. Brzy tady na stránkách Likexpats najdete i ubytování na jihovýchodě Malorky, tak kdyžtak mrkněte. 🙂 Pokud chcete raději hory, tak doporučuji horská městečka Deiá, Soller nebo Valldemosa, všechny z nich mají kousek pláž. Přeji krásný den. 🙂

 5. Martin

  Ahoj Tome. Můžeš mi prosím poradit nějakou oblast na Mallorce? Jedeme na začátku června v 5 lidech (3 dospělí a 2 děti – 4 a 8 let). Scháním místo, kde budou převládat písčité pláže pro děti, zároveň to bude dobrý výchozí bod pro výlety (tedy místo, kde je v blízkém okolí hodně věcí k vidění). Taky bychom raději méně rušná místa, ale chápu, že místa pro děti bývají většinou trochu rušnější. 😊 Díky za odpověď a měj se hezky.

  1. Tom Vlastník záznamu

   Ahoj Martine, děkuji za komentáš. Mailem jsem ti poslal odpověď. Zatím, Tom.

 6. Jan Francke

  Zdravím Tome,

  děkuji za tip na offUgo, bohužel nemají v požadovaném termínu jediné auto volné. Neměl by jste tip na nějakou další půjčovnu, kde z Vás nestáhnou gatě a nevyžadují kreditní kartu? Díky moc za odpověď. Honza

  1. Tom Vlastník záznamu

   Zdravím Honzo, děkuji za komentář! 🙂

   Kdy se sem chystáš? Ještě můžu osobně doporučit autopůjčovnu Roig. Jde o lokální autopůjčovnu, mají fajn ceny, nové auta, nechtějí kreditku a auto si můžeš vyzvednout přímo na letišti.

   Mám u nich slevový kód na 2%: “SRENTALS22” 🙂

   Tom.

   1. Jan Francke

    Ahoj Tome,

    jo tak přesně přes ně jsem si auto zarezervoval, dobrý ceny a žádný kreditky. Máme bydlení přes Airbnb v Portocolom a ten majitel mi právě doporučil Roig a dal mi i kupon na slevu. Tak mam radost, že nemusim platit korporát a muzu podporit lokální byznys. Jedeme za týden a těšíme se navštívit co nejvíce lokální tajná místa, tak díky za tvé postřehy jako místňáka. Ať se daří. Honza

    1. Tom Vlastník záznamu

     Tak super Honzo! 🙂

     Roig má fakt skvělý servis. Rádo se stalo, moc si to tady užijte! 🙂

     Tom.

 7. Pavel Brož

  Dobrý den,
  nejdřív bych chtěl poděkovat za skvělé tipy.
  Rádi bychom letos zkusili Mallorcu a jelikož jí neznáme, rádi si necháme poradit.
  Jsme tři dospělí.
  Máme moc rádi moře, ale úplně nestojíme o sídliště u pláže.
  Upřednostníme čisté moře a spíše klid, zeleň než diskotéky na pláži a pod.
  Zároveň bychom rádi viděli i něco z historie Mallorcy, ale prioritou je čisté moře.
  Poradil bys, prosím, na která místa se zaměřit.
  Rádi bychom jeli v druhé polovině června

  1. Tom Vlastník záznamu

   Dobrý den, Pavle,

   podle toho, co popisujete, by se vám určitě líbil jihovýchod Malorky, tedy okolí městeček Santanyí, Ses Salines a Colonia De San Jordi.

   Je tady přesně, to co hledáte, klid, čisté moře, úžasné pláže a příroda.

   Pokud chcete poznat i Palmu, doporučil bych pobyt rozdělit na 2 noci v Palmě a ostatní noci na jihovýchodě, třeba přímo v Colonia de San Jordi.

   Klidně se mi ozvete, až budete mít letenky a rád pomůžu s ubytováním.

   S pozdravem,

   Tomáš z Likexpats.com

 8. Lukáš N.

  Dobrý den Tomáši!
  Děkuji Vám za tento článek, informace tohoto typu jsem přesně sháněl, link na půjčovnu se slevovým kódem je naprostá pecka, protože jste mi ušetřil tak polovinu nákladů oproti “mega” vyhledávačům na webu.

  Chci jet letos 9.6.-16.6, já tedy dospělý člověk s 4letým synem. Na Mallorce jsme nikdy nebyli, upřednostňuji klid a přírodu, před městem a ruchem. Naopak, ruch příliš nevyhledáváme… Doporučil byste nám prosím vhodnou lokalitu, popř přímo vhodné ubytování? Budeme mít auto, čili není problém kamkoliv dojet.

  Předem moc děkuji.

  1. Tom Vlastník záznamu

   Dobrý den, Lukáši,

   děkuji za milý komentář. Jsem rád, že se článek líbil a že jste využil i kód k pronájmu auta! 🙂

   Podle toho, co píšete, by se vám určitě líbilo na jihovýchodě Malorky. Možnosti ubytování vám zašlu přímo na mail.

   S přátelským pozdravem,

   Tomáš.

 9. Agáta S

  Dobrý den Tome,
  s přítelem bychom se chtěli vydat na Mallorcu, ale nemůžeme se rozhodnout přesně kam. Máme rádi písečné pláže, ale nechtěli bychom zůstat celý týden u jedné a procestovat to. S tím se pojí i otázka, zda-li se dají půjčit i skútry? Dalším našim požadavkem je noční zábava. Nějaké párty u bazénů a ve městě..prostě někde, kde to žije a je plno dalších mladých lidí.
  Jinak super článek, konečně jsem našla to, co jsem potřebovala.
  Děkuji a hezký den

  1. Tom Vlastník záznamu

   Dobrý den, Agáto,

   půjčení skútru nebo auta je na Mallorce základ. Autobusem se nedá dojet úplně všude a nejezdí moc na čas.

   Doporučil bych rozdělit pobyt na 2 místa, co se párty týká, tak určitě El Arenal nebo Magaluf, bohužel ale nemám přímo tipy, já znám spíš tu přírodní Malorku. 🙂

   Krásný den, Tomáš z Likexpats.

 10. Michal

  Dobrý den, Tomáši,

  moc děkuji za skvělý článek a veškeré tipy zde obsažené. Plánujeme jet v září na Mallorcu (já, manželka a děti 2 roky a 5 let). Budeme si pronajímat auto (moc děkuji za Váš link nahoře!) a chceme Mallorcu trochu procestovat a zároveň s dětmi pobýt i nějaký čas na písčitých plážích. Mohl bych Vás poprosit o typy na ubytování, kde je klid a spíše příroda?

  Moc děkuji a ať se daří.

  S pozdravem,
  Michal

  1. Tom Vlastník záznamu

   Dobrý den, Michale,

   děkuji za komentář, pro rodiny s dětmi doporučuji ubytování v Colonia de Sant Jordi, kde je hned několik krásných přírodních, písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Zároveň odtud můžete vyjíždět na výlety- do cca hodiny cesty autem se dostanete téměř všude. 🙂

   Pošlu vám mail! 🙂

   Krásný den,

   Tomáš z Likexpats.

 11. Marika Klčová

  Hezké dopoledne, Tomáši, využila jsem slevu při rezervaci vozu na Mallorce, vše proběhlo na výbornou, věřím, že i naše Velikonoční vyzvednutí vozu proběhne bez komplikací. Děkuji, že jsem mohla využít slevu a načíst si spoustu užitečných informací před cestou. Těším se na prodloužený Velikonoční výlet na Mallorce. Mari Klee