Destinace Mallorca. Už se tam vidíš? Tak pojďme na to!. Na Mallorce žiji už třetím rokem a objevil jsem tady pláže, které bych jako turista nejspíš nikdy nenavštívil. Nejkrásnější Pláže na Mallorce prostě musíš zažít. Já jsem se zaměřil na jihovýchodní část ostrova, protože právě tady to nejvíc znám.

Pokud se na Mallorcu chystáš, doporučuji Ti pronajmout si auto a projet Mallorcu křížem krážem. Je to ten nejlepší způsob, jak ostrov objevit a nevynechat žádnou z nádherných pláží. A nezapomeň, že tady máme i místního průvodce Daniela, se kterým můžeš podniknout spoustu autentických výletů, jako například výlet po ostrově ušitý na míru nebo výlet do pravého mallorského vinařství s degustací vína.

Pláže na Mallorce jsem roztřídil podle toho, ve které částí ostrova se nacházejí, aby se Ti plánovalo pohodlněji! 🙂

Všechny fotky jsem vyfotil já, takže jsem všechny pláže na Mallorce, které zmiňuji, opravdu navštívil. Lépe řečeno je často navštěvuji. A kdoví, možná se na některé z nich uvidíme! 🙂

Jihovýchodní Mallorca

1. Pláž Es Carbó

Krásná písečná pláž Es Carbó na Mallorce
Pláž Es Carbó na Mallorce

Začněme mojí nejoblíbenější pláží na Mallorce, Pláž Es Carbó. 

Tuto pláž jsem objevil jen díky tomu, že bydlím ve vesničce Ses Salines, od které je kousek. Tím, že tady bydlím, mám výhodu v tom, že se k ní můžu kdykoliv dostat autem (to je možné pouze pokud máte potvrzení o trvalém pobytu). Právě proto je vyhledávána spíš místními a mnoho turistů o ní neví. 

To ale neznamená, že se sem nemůžeš dostat i pěšky…

Tato pláž je opravdu rajská, nenajdeš tam žádný plážový bar a dokonce se pláž ani neudržuje, takže si opravdu udržuje její přírodní ráz. 

Tyrkysové moře a bílý písek je tady samozřejmostí. 

Jak se sem dostat? Do navigace zadejte městečko “Colonia San Jordi”, auto můžeš zaparkovat kousek od přístavu. Pak už se stačí vydat od přístavní pláže “Platja de es Port” doleva podél pobřeží a po asi 30 minutách chůze se dostanete právě k Es Carbó, je to ta úplně poslední pláž. 

Přesná poloha ZDE

2. Pláž Es Caragol na Mallorce

Krásná rajská pláž Es Caragol na Mallorce
Pláž Es Caragol na Mallorce

Další z pláží, která je na Mallorce oblíbená hlavně u místních je pláž Es Caragol. V průvodcích se o ní nejspíš nedočteš. Není totiž nejjednodušší se k ní dostat, a proto tam stejně jako u pláže Es Carbó nenajdeš davy lidí. Překvapí Tě svým bílým pískem, rozlehlostí a křišťálově čistou vodou. Ani na této pláži nefunguje žádná restaurace ani bar, takže Ti doporučuji vzít si s sebou jídlo a užít si piknik přímo na pláži.

Jak se tam dostat? Do navigace zadej maják “Faro de Ses Salines” a odtud se vydej doprava podél moře, po cca 30 minutové procházce po pobřeží tam dorazíš.

Přesná poloha ZDE

3. Záliv Caló Des Moró a Záliv Cala s’Almunia

Jedinečná pláž Caló des Moró na Mallorce
Záliv Caló des Moró na Mallorce

 

Nádherný záliv Cala s'Almunia na Mallorce
Záliv Cala s’Almunia na Mallorce

Přestože je pláž Caló des Moró u turistů hodně oblíbená a její fotku najdeš snad u každého článku o Mallorce, neměl bys ji během Tvé dovolené na Mallorce vynechat.

Je jedním slovem JEDINEČNÁ. Návštěvníků této pláže je během dne opravdu hodně, takže doporučuji sem dorazit co nejdřív, třeba už kolem 8:00 ráno. Hned vedle Caló Des Moró najdeš další krásnou pláž/ zátoku, která se jmenuje Cala s’Almunia. Má své kouzlo především v brzkých ranních hodinách, hlavně díky tomu, že moře krásně prozařují sluneční paprsky. Díky bujnému podmořskému životu, je to perfektní místo k potápění a šnorchlování, takže si šnorchl nezapomeň vzít.

Jak tyto pláže najít?

Do navigace zadej Caló Des Moró, u příjezdu do vesničky Es Llombards najdeš velké parkoviště, kde můžeš nechat auto. Od parkoviště se tam dostaneš pěšky asi za 15 minut.  

Přesná poloha ZDE

4. Pláž Es Trenc 

Nádherná písečná pláž Es Trenc na Mallorce
Pláž Es Trenc na Mallorce

Mallorca má hodně krásných pláží, ale troufám si říct, že Es Trenc je snad ta nejkrásnější. Tato dlouhá písečná pláž s mělkým vstupem do moře, tyrkysovým mořem a bělavým pískem se podobá karibským plážím. V létě jsou tady i plážové bary, takže se můžeš něčím osvěžit (doporučuji Sangriu nebo Tinto de Verano 🙂 ). Kousek od pláže najdeš i restauraci “bar Esperanza”, kde jsem si několikrát pochutnal na výborném jídle, takže můžu jen doporučit.

Jak se na Es Trenc dostat? 

Do navigace zadej Ses Covetes- dorazíš do maličké vesničky, kde můžeš zaparkovat auto a pak pěšky asi za 5 minut dorazit k pláži Es Trenc.

Pozor i tato pláž je v letních měsících hodně plná, takže opět doporučuji vyrazit, co nejdřív ráno. 

Přesná poloha ZDE 

5. Záliv Cala Marmols

Skrytý záliv na Mallorce Cala Marmols
Záliv Cala Marmols na Mallorce

Cala Marmols je jedna z “tajných” pláží na Mallorce a většina Mallorčanů se sem vydá jen na loďce. To ale neznamená, že to nejde i pěšky. Zvláště pokud máš rád pěší turistiku, je tato zátoka pro Tebe jako stvořená. Od majáku “Faro de Ses Salines” sem pěšky dorazíš asi za hoďku a půl a odměnou pro Tebe bude nádherná opuštěná zátoka s tyrkysovou vodou a bílým pískem.

Jak se sem dostat? 

Auto zaparkuj u Faro de Ses Salines a odtud se pak vydej doleva podél moře. Ke Cala Marmols dorazíš asi po hoďce a půl cesty. 

Přesná poloha ZDE

Severní Mallorca

6. Pláž Son Serra de Marina na Mallorce

Surfařská písečná pláž na Mallorce Son Serra de Marina
Pláž Son Serra de Marina na Mallorce

Tato pláž je další z mých favoritů. Díky tomu, že je na severu ostrova, je krajina a příroda úplně jiná než na jižní Mallorce. Son Serra de Marina je dlouhá pláž, která je obklopena horami a je oblíbená hlavně u surfařů, protože jsou na moři větší vlny. Doporučuji nechat si na tuto pláž celý den, protože se ti z ní jednoduše nebude chtít odjíždět! 🙂

Jak se na Pláž Son Serra de Marina dostat?

Stačí v navigaci najít přímo “Platja de Son Serra de Marina”, parkování je tam pohodlné a kousek od pláže. 

Přesná poloha ZDE

7. Záliv Cala Na Clara

Výhled na Cala Na Clara na Mallorce
Cala Na Clara na Mallorce

Návštěvu této pláže doporučuji spojit s návštěvou pláže Son Serra De Marina. Cala Na Clara je od ní vzdálená necelých 20 minut. Tato pláž je jedna z mála kamenitých pláží na Mallorce a jedinečná je především svým nádherným výhledem a křišťálově čistou vodou.

Jak se na Cala Na Clara dostat? 

V mapách najdi “Cala Na Clara”, zaparkovat se dá asi 10 minut chůze od pláže, procházka je díky výhledům na moře naprosto jedinečná.

Přesná poloha ZDE

8. Horské městečko Deià a záliv “Cala Deià

Krásný záliv Cala Deià na Mallorce
Cala Deià na Mallorce

Toto městečko jsem tak nějak míjel a poprvé jsem ho navštívil až nedávno. A musím říct, že mě naprosto okouzlilo! Tím, že je v horách, máte pocit, že jste se ocitli v úplně jiné zemi. Všechno je zelené, květiny jsou obrovské a příroda doslova bují. Tato oblast je také známá svými pomerančovníky a citronovníky, které uvidíš opravdu na každém kroku. Atmosféru doplňují typické mallorské domečky s barevnými okenicemi. 

Chcete extra tip? Nechte auto zaparkováno v Deià a vyražte pěšky po turistické stezce, které vás dovede až dolů k zálivu Deià. 

Jak se do Deià dostat? 

Do navigace zadej “Deià“, v městečku zaparkuj auto na některém z veřejných parkovišť. Poté, co si městečko prohlédneš najdi značku pěší trasy ke Cala Deià, která se nachází kousek od hotel Bellmond. Je to asi 20 minutová procházka, během které projdeš borovicovými a olivovými hájemi až dolů ke Cala Deià. Po cestě zpátky doporučuji jít jinou trasou, značku tentokrát uvidíš napravo u dřevěného můstku. 

Přesná poloha ZDE

EXTRA TIP na Pláže na Mallorce

Přestože jsou některé pláže neturistické a místního rázu, může se stát, že přes víkend na nich najdeš dost lidí, protože právě o víkendu na pláž vyráží i místní Mallorčané.  Opravdu doporučuji vyrazit na každou z pláží brzo ráno- třeba už kolem 8. hodiny ráno, vyhneš se tak dopravě, davům lidí a najdeš si nejlepší místo. Z vlastní zkušenosti Ti doporučuji nechat si na každou ze zmíněných pláží celý den nebo navštívit maximálně 2 pláže za jeden den. V létě je Mallorca plná turistů a nevyplácí se přejíždět z jedné pláže na druhou, protože jsou parkoviště a cesty přeplněné. Také doporučuji vzít si s sebou jídlo a udělat si na pláži piknik, tak jak by to udělal pravý Mallorčan.

Nebudeš tak ztrácet čas zbytečným hledáním dobrých restaurací- těch je navíc na Mallorce opravdu poskrovnu a je důležité vědět, kam jít. Jinak se můžeš lehce spálit, protože je tady spousta turistických předražených restaurací. Ale o tom třeba příště a nebo s naším průvodcem Danielem

Pokud máš ohledně dovolené na Mallorce, jakýkoliv dotaz, napiš mi ho do komentáře a rád poradím.

Líbil se Ti článek? Dej o něm vědět ostatním! 🙂

 

Přidej komentář

 1. Profilový obrázek
  Ivana Vitkpva

  Dobry den. Prave jsem docetla vaseho pruvodce. Moc me laka vyrazit. Je nas pet. Mamka 78let.Je to pro ni? Chodi dobre. Miluje more. Problem je, ze ani jedenz nas se nedomluvime. Co by jste mi poradil? Kde se ubytovat? Dekuji Ivana Vitkova

  1. Tom
   Tom Vlastník záznamu

   Krásný den, Ivano, děkuji za komentář! Mallorca je pro všechny! 🙂 Odepíšu vám na mail. 🙂