Kam v zimě k moři? 8 tipů na destinace, kde se zahřejete

Ještě pořád nevíte kam v zimě k moři?

Všichni to známe. Celé parné léto si toužebně říkáme, kdy bude konečně zima, ale jakmile poprvé škrábeme auto při naší ranní jízdě do práce, nedočkavě opět vyhlížíme hřejivé paprsky slunce. Věčný koloběh, nad kterým se každoročně pousmějeme. Ti, kteří mají štěstí strávit chladné měsíce na horách si užívají mnohdy “až” desítky centimetrů sněhu, zatímco zbytek se brodí rozblácenou Prahou a o běloskvoucím poprašku si nechávají jen zdát.

Co takhle letos vyměnit postávání u hořáků se svařákem za kilometry dlouhé pláže, pořádnou dávku vitamínu D a koktejl s paraplíčkem? Ti z vás, kteří chtějí prožít dobrodružství, poznat novou kulturu a v Čechách po svém návratu vyčnívat opálením, zbystřete a hledejte letenky. Ptáte se, kam v zimě k moři? S lokací vám pomůžeme my a s programem naši průvodci. 

Kam jet v zimě na dovolenou k moři? Do Mexika!

1. Laguna Bacalar v Mexiku

No přece do Mexika! Při slovech jako tacos nebo enchiladas se vám sbíhají sliny? Nedivíme se. Kde jinde vám udělají lepší mexické pochoutky než v samotném Mexiku. Zabalte si plavky společně s žabkami a vyrazte do vily, jen pár kroků od tajuplné Laguny Bacalar, mnohdy přezdívané jezero sedmi barev. Odstínů však napočítáte mnohonásobně více, to vám zaručujeme! Jakmile vás celodenní rozjímání nad lagunou dostatečně uspokojí, prozkoumejte divokou přírodu Mexika. Mayské pyramidy, projížďka na kayaku lagunou nebo celodenní procházky běloskvoucím pískem. Nebudete se moct nabažit krásy všude kolem vás. A večer? Naložte se do vířivky ve vile, namíchejte si mexickou margaritu a pozorujte dokonalý západ slunce. 

Ubytování u laguny bacalar
Vila české majitelky u laguny Bacalar

Prohlédněte si ubytování u české majitelky u laguny Bacalar, klikněte tady.

2. Playa del Carmen v Mexiku

Co takhle strávit zimu v Playa del Carmen? Právě tady najdete útulnou vilu s bazénem, kde se uvolnilo spoustu termínů. Vilu určenou až pro čtyři osoby najdete v rezidenčním komplexu, kde můžete zdarma využívat bazén, posilovnu nebo tenisové kurty. A víte co je největší pecka? K ubytování dostanete pronájem džípu zdarma. Playa del Carmen je pověstná svými dokonalými plážemi, rádi tak uslyšíte, že pět minut autem od ubytování najdete úžasné pláže jakoby vystřižené z fotek na Pinterestu. Majitelka Katka vás tady přivítá s otevřenou náručí a s užitečnými radami.

Ubytování v Playa del Carmen
Ubytování u české majitelky v playa del Carmen

Prohlédněte si ubytování u české majitelky v Playa del Carmen, klikněte tady.

3. Merida v Mexiku

U Mexika ještě zůstaneme. Pokud by se stalo, že ubytování v Laguně Bacalar a Playa del Carmen už bude obsazené nebo vám zkrátka nepadne do oka, nesmutněte. Vyrazit můžete k Čechům do apartmánu poblíž historického centra Merida – největšího města na poloostrově Yucatán. Nudit se tu rozhodně nebudete, ne nadarmo bylo toto příjemné městečko plné zeleně vyhlášeno hlavním městem kultury. Muzea, galerie a věhlasné promenády vám zajistí program na celé dny. S večerním programem vám pak jistě poradí přímo majitel apartmánového domu Jaroslav, celoživotní hudebník. Kdo jiný by vám uměl poradit s výběrem těch nejlepších hudebních klubů v Meridě, než právě on.

Prohlédněte si ubytování u českého majitele v Meridě, klikněte tady.

Ještě stále nevíte kam v zimě k moři? Mrkněte i na další tipy.

Kam na podzim na dovolenou? Vyzkoušejte Honduras

4. Ostrov Roatán

zVětšina turistů navštěvuje Karibik během letních měsíců a v zimě byste je tu těžko pohledali. Za nás je to nesmírná škoda, avšak jejich ztráta bude váš zisk. Dost pravděpodobně budete mít v zimě okolí resortu na Roatánu jen pro sebe. Užijte si ničím nerušený klid na veřejné pláži Camp Bay jen pár minut pěšky od ubytování nebo se celý den opalujte v soukromí Paya bay, kde se kromě koupání v průzračném karibském moři pokocháte tropickou zahradou s leguány. Rozjímat můžete i nad výhledy přímo z resortu. Ten je postaven vysoko na kopci, složen ze dvou zrcadlově otočených domů s kapacitou až 14 osob. Ovšem to nejpůvabnější na celé vile je infiniti bazén s výhledem do údolí. Kdo z vás se tam už nyní vidí o Štědrém dni?

 

Ubytování na Rotánu
Ubytování u českého majitele na ostrově Roatán

Prohlédněte si ubytování u českého majitele na ostrově Roatán, klikněte tady.

5. Kam v zimě k moři? Třeba na ostrov Réunion!

Francouzský ostrov barev a vůní Réunion je obklopen nedotčenou přírodou sopečného původu. A právě tam se nachází nádherná vila, jako vystřižená z časopisů o bydlení. Vyměňte cukroví za francouzskou bagetu k snídani, domácí gauč před televizí za nekonečný výhled z terasy přímo na moře a vydejte se za dobrodružstvím. Takřka za rohem probádejte při šnorchlování mořské dno v místní laguně, ponořte se do přírodního bazénu v basaltových skalách nebo navštivte muzeum cukrové třtiny – jednu z hlavních surovin rumu. Chcete spíše nabrat dech a trávit dlouhou zimu nicneděláním? I samotné lelkování u bazénu a brouzdání přilehlou tropickou zahradou plnou orchidejí vás doslova nabije energií. Tohle bude stylová zima.

Ubytování na ostrově Réunion
Ubytování u české majitelky na ostrově Réunion

Prohlédněte si ubytování u české majitelky na ostrově Réunion, klikněte tady.

Kam za teplem v prosinci? Vyražte na ostrov Zanzibar do Tanzánie

6. Ostrov Zanzibar

Odpověď na otázku, kam v zimě k moři, je za nás jasná! Vyrazte za těmi nejkrásnějšími plážemi v Africe. Jako z Pohádek tisíce a jedné noci zažijete i vy dovolenou plnou tajů a dobrodružství, avšak o život tu jako Šahrazáda rozhodně bojovat nebudete. To co tu ale rozhodně zažijete je neuvěřitelný klid a odpočinek po náročném prosinci v práci. Ať už z hotelového bazénu s výhledem na tyrkysové moře plné mangrovníků, tak při prozkoumávání místních afrických vesniček. Barvitá kombinace kultur nabízí mimo jiné zahrady s exotickým kořením, korálové útesy plné míst na šnorchlování a především romantickou atmosféru s kouzelnými západy slunce.

Ubytování na Zanzibaru
Resort s českým personálem na ostrově Zanzibar

Prohlédněte si resort s českým personálem na ostrově Zanzibar, klikněte tady.

Kam v lednu na dovolenou? Poznejte Thajsko

7. Ostrov Koh Samui v Thajsku

Právě pro vás hledáme další a další kouzelná ubytování po celém světě, a tak s námi nově můžete vyrazit i na Koh Samui, malý ostrov v Thajsku. Nenechte se ale zmást, nejde o ztracený ostrov bez špetky civilizace. Má vlastní letiště a dokonce i nákupní centrum, avšak to tomuto ostrovu na kouzle neubírá. Nekonečné kilometry bílých pláží, koupání pod vodopády nebo dvanáctimetrová socha Buddhy – Wat Phra Yai. To a mnohem více si pro vás Koh Samui přichystá. Navíc právě teď Thajsko otevírá své brány pro očkované.

Ubytování v Thajsku
Hotel s českým personálem na ostrově Koh Samui v Thajsku

Prohlédněte si hotel s českým personálem v Thajsku, klikněte tady.

8. Kam v zimě k moři? Vydejte se do Dominikánské Republiky, Puerto Plata

Další jedinečné místo, kam vás zavedeme, je severní pobřeží Dominikánské Republiky, Puerto Plata. Bohaté tropické lesy, zlatavé pláže a horská pohoří plná zkamenělé pryskyřice. Právě i díky tomu se této části země přezdívá Jantarové pobřeží. Navštívíte-li tuto historickou oblast, vystoupejte na španělskou pevnost Fortaleza San Felipe nebo projděte se po náměstí Parque Central s monumentálními viktoriánskými stavbami. Puerto Plata je taktéž známo svou dlouholetou tradicí karnevalů. Ty se konají každou únorovou neděli a příští rok vyvrcholí velkolepým průvodem již 5.března. To jen malý tip, kdyby se vám výlet do Dominikány protáhl.

Ubytování Dominikánská republika
Ubytování u českých majitelů v Dominikánské republice

Prohlédněte si ubytování u českých majitelů v Dominikánské republice, klikněte tady.

Tak co, odvážete se a strávíte letošní zimu pořádnou “opalovačkou”? My už balíme kufry a nedočkavě vyhlížíme Vánoce za hranicemi. Kam v zimě k moři vyrazíte vy?

Líbily se vám tipy? Máte nějaký další tip, kam v zimě k moři? Dejte nám vědět do komentářů.

 

Přidej komentář