Ještě pořád nevíte kam v zimě k moři?

Všichni to známe. Celé parné léto si toužebně říkáme, kdy bude konečně zima, ale jakmile poprvé škrábeme auto při naší ranní jízdě do práce, nedočkavě opět vyhlížíme hřejivé paprsky slunce. Věčný koloběh, nad kterým se každoročně pousmějeme. Ti, kteří mají štěstí strávit chladné měsíce na horách si užívají mnohdy “až” desítky centimetrů sněhu, zatímco zbytek se brodí rozblácenou Prahou a o běloskvoucím poprašku si nechávají jen zdát.

Co takhle letos vyměnit postávání u hořáků se svařákem za kilometry dlouhé pláže, pořádnou dávku vitamínu D a koktejl s paraplíčkem? Ti z vás, kteří chtějí prožít dobrodružství, poznat novou kulturu a v Čechách po svém návratu vyčnívat opálením, zbystřete a hledejte letenky. Ptáte se, kam v zimě k moři? S lokací vám pomůžeme my a s programem čeští majitelé ubytování. 

Kam na dovolenou v zimě?

Do Mexika nebo na Bali!

1. Laguna Bacalar v Mexiku

Při slovech jako tacos nebo enchiladas se vám sbíhají sliny? Nedivíme se. Kde jinde vám udělají lepší mexické pochoutky než v samotném Mexiku. Zabalte si plavky společně s žabkami a vyrazte do vily, jen pár kroků od tajuplné Laguny Bacalar, mnohdy přezdívané jezero sedmi barev. Odstínů však napočítáte mnohonásobně více, to vám zaručujeme!

Jakmile vás celodenní rozjímání nad lagunou dostatečně uspokojí, prozkoumejte divokou přírodu Mexika. Mayské pyramidy, projížďka na kayaku lagunou nebo celodenní procházky běloskvoucím pískem. Nebudete se moct nabažit krásy všude kolem vás. A večer? Naložte se do vířivky ve vile, namíchejte si mexickou margaritu a pozorujte dokonalý západ slunce. 

Mrkněte na video z našeho pobytu u Laguny Bacalar tady.

Ubytování u laguny bacalar
Vila české majitelky u laguny Bacalar

Prohlédněte si ubytování u české majitelky u laguny Bacalar, klikněte tady. Mrkni i na další ubytování u Laguny Bacalar od Katky tady.

2. Playa del Carmen v Mexiku

Co takhle strávit zimu v Playa del Carmen? Právě tady najdete útulnou vilu s bazénem. Vilu určenou až pro 4 osoby najdete v rezidenčním komplexu, kde můžete zdarma využívat bazén, posilovnu nebo tenisové kurty. A víte co je největší pecka? K ubytování dostanete pronájem džípu zdarma. Playa del Carmen je pověstná svými dokonalými plážemi, rádi tak uslyšíte, že pět minut autem od ubytování najdete úžasné pláže jakoby vystřižené z fotek na Pinterestu. Česká majitelka Katka vás tady přivítá s otevřenou náručí a s užitečnými radami.

Ubytování v Playa del Carmen
Ubytování u české majitelky v playa del Carmen

Prohlédněte si ubytování u české majitelky v Playa del Carmen, klikněte tady.

3. Bali

Na indonéském ostrově Bali okamžitě zapomenete na všechny zimní chmury i každodenní povinnosti. Překrásnou krajinu plnou vodopádů, pralesů, rýžových políček i chrámů byste měli rozhodně vidět na vlastní oči. K tomu budete mít příležitost proniknout do tajů jedinečné kultury, v jejímž středu stojí unikátní náboženství. Pokud patříte mezi vodní živly, vydejte se do českého rezortu ležícího na jihu ostrova, kde najdete spoustu vyhlášených pláží a surfařských lokalit. Pohodlí vám poskytnou vily či bungalovy pro 2–3 osoby a kromě moře se vykoupete také v některém z bazénů.

Rýžové terasy na Bali

Jedinečnou atmosféru balijské vesničky nasajete ve dvou až čtyřlůžkových českých vilkách obklopených rýžovými poli a palmovými háji. Hledáte něco extra? Pak vaše vysoké nároky zajisté splní luxusní vily pro 6 osob. Tyto moderní domy mají české majitele, kteří ostrov po více než 10 letech pobytu dokonale znají a zorganizují pro vás výlety a aktivity přesně podle vašich představ.

Ještě stále nevíte kam v zimě k moři? Mrkněte i na další tipy.

👉 Ty nejlevnější letenky najdeš na Pelikán.cz

👉 Náš tip: Nezapomeň na cestovní pojištění, my doporučujeme Heymondo, kde od nás máš 5% slevu.

Kam na podzim na dovolenou?

Vyzkoušejte Honduras a Reúnion!

4. Ostrov Roatán

Většina turistů navštěvuje Karibik během letních měsíců a v zimě byste je tu těžko pohledali. Za nás je to nesmírná škoda, avšak jejich ztráta bude váš zisk. Dost pravděpodobně budete mít v zimě okolí resortu na Roatánu jen pro sebe. Užijte si ničím nerušený klid na veřejné pláži Camp Bay jen pár minut pěšky od ubytování nebo se celý den opalujte v soukromí Paya bay, kde se kromě koupání v průzračném karibském moři pokocháte tropickou zahradou s leguány. Rozjímat můžete i nad výhledy přímo z resortu. Ten je postaven vysoko na kopci, složen ze dvou zrcadlově otočených domů s kapacitou až 14 osob. Ovšem to nejpůvabnější na celé vile je infiniti bazén s výhledem do údolí. Kdo z vás se tam už nyní vidí o Štědrém dni?

Ubytování na Rotánu
Ubytování u českého majitele na ostrově Roatán

Prohlédněte si ubytování u českého majitele na ostrově Roatán, klikněte tady.

5. Kam v zimě k moři?

Třeba na ostrov Réunion!

Francouzský ostrov barev a vůní Réunion je obklopen nedotčenou přírodou sopečného původu. A právě tam se nachází nádherná vila, jako vystřižená z časopisů o bydlení. Vyměňte cukroví za francouzskou bagetu k snídani, domácí gauč před televizí za nekonečný výhled z terasy přímo na moře a vydejte se za dobrodružstvím. Takřka za rohem probádejte při šnorchlování mořské dno v místní laguně, ponořte se do přírodního bazénu v basaltových skalách nebo navštivte muzeum cukrové třtiny – jednu z hlavních surovin rumu. Chcete spíše nabrat dech a trávit dlouhou zimu nicneděláním? I samotné lelkování u bazénu a brouzdání přilehlou tropickou zahradou plnou orchidejí vás doslova nabije energií. Tohle bude stylová zima.

Ubytování na ostrově Réunion
Ubytování u české majitelky na ostrově Réunion

Prohlédněte si ubytování u české majitelky na ostrově Réunion, klikněte tady.

Kam v prosinci k moři?

Vyražte na ostrov Zanzibar do Tanzánie

6. Ostrov Zanzibar

Odpověď na otázku, kam v zimě k moři, je za nás jasná! Vyrazte za těmi nejkrásnějšími plážemi v Africe. Na ostrově Zanzibar zažijete dovolenou plnou tajů a dobrodružství jako z Pohádek tisíce a jedné noci, avšak o život tu jako Šeherezáda naštěstí bojovat nebudete. Barvitá kombinace kultur nabízí mimo jiné zahrady s exotickým kořením, korálové útesy plné míst na šnorchlování, a především romantickou atmosféru s kouzelnými západy slunce. Resort s českým personálem je jako stvořený pro relaxaci po náročném prosinci v práci. Načerpávat síly budete jak v hotelovém bazénu s výhledem na tyrkysové moře, tak při prozkoumávání afrických vesniček. Ubytování je možné v bungalovu či studiu pro 2–3 osoby či v luxusní dvoulůžkové vile.

Pokud byste chtěli mít maximum soukromí i autentických zážitků, je perfektním místem pro vaši exotickou zimní dovolenou vila Makuti Engaji ležící v plážové vesničce. Celková kapacita vily je 5 osob, takže můžete vyrazit i s celou rodinou.

Ubytování na Zanzibaru
Resort s českým personálem na ostrově Zanzibar

Prohlédněte si resort s českým personálem na ostrově Zanzibar, klikněte tady.

Kam v lednu k moři?

Poznejte Thajsko a Dominikánskou republiku

7. Ostrov Koh Samui v Thajsku

Rádi byste si zimu zpestřili parádní exotickou dovolenou v Thajsku? Pak se přijeďte přesvědčit, proč je jednou z nejpopulárnějších destinací v této nádherné zemi ostrov Koh Samui. Druhý největší thajský ostrov oplývá krásnou přírodou s vodopády i pralesy, dlouhými plážemi s bílým pískem, impozantními chrámy, pulzujícími letovisky i poklidnými vesničkami. Rádi byste bydleli přímo u pláže s vysokými kokosovými palmami? V tom případě vás ve svém resortu s bazénem a několika typy bungalovů pro 2–4 osoby rádi přivítají Češi Bára s Kubou. Ti samí majitelé na Koh Samui provozují i rodinný čtyřhvězdičkový hotel s českým personálem. Komfortní pokoje pro 2 až 4 osoby jsou vybaveny dokonce i kuchyňským koutem, takže si v nich můžete klidně uvařit podle svého gusta.

Pokud jídlo milujete, ale vařením čas na dovolené rozhodně ztrácet nechcete, bude se vám líbit v resortu provozovaném Češkou Martinou a jejím jihoafrickým partnerem. Oba dva jsou původní profesí kuchaři a s láskou pro vás připraví pokrmy, po kterých se budete olizovat až za ušima. Jejich ubytování je dokonalou oázou klidu pro všechny, kdo chtějí na dovolené pustit z hlavy všechny starosti a povinnosti.

Mrkněte na video z našeho pobytu na Koh Samui tady.

Ubytování v Thajsku
Hotel s českým personálem na ostrově Koh Samui v Thajsku

Prohlédněte si hotel s českým personálem v Thajsku, klikněte tady.

8. Kam v zimě k moři? Vydejte se do Dominikánské Republiky, Puerto Plata

Další jedinečné místo, kam vás zavedeme, je severní pobřeží Dominikánské Republiky, Puerto Plata. Bohaté tropické lesy, zlatavé pláže a horská pohoří plná zkamenělé pryskyřice. Právě i díky tomu se této části země přezdívá Jantarové pobřeží. Navštívíte-li tuto historickou oblast, vystoupejte na španělskou pevnost Fortaleza San Felipe nebo projděte se po náměstí Parque Central s monumentálními viktoriánskými stavbami. Puerto Plata je taktéž známo svou dlouholetou tradicí karnevalů. Ty se konají každou únorovou neděli a příští rok vyvrcholí velkolepým průvodem již 5.března. To jen malý tip, kdyby se vám výlet do Dominikány protáhl.

Ubytování Dominikánská republika
Ubytování u českých majitelů v Dominikánské republice

Prohlédněte si ubytování u českých majitelů v Dominikánské republice, klikněte tady.

9. Ostrov Koh Lanta v Thajsku

K nejoblíbenějším destinacím, kam během chladných měsíců utéct za teplem, patří rozhodně Thajsko! Jedním z nejkouzelnějších míst v Thajsku je malebný ostrůvek Koh Lanta ležící v Andamanském moři. Jeho hlavním lákadlem jsou úchvatné dlouhé pláže s bílým pískem. Najdete zde ovšem i vodopády, krásný národní park i spoustu restaurací, kde ochutnat legendární dobroty thajské kuchyně. Pokud chcete zažít autentickou atmosféru tradiční thajské rybářské vesničky, zamiřte do dřevěných domů umístěných na kůlech přímo nad mořem. Užijete si tady nezapomenutelné východy slunce ve vilách a apartmánech s kapacitou pro 2–6 osob.

Jestliže preferujete maximální komfort, budete ho mít v jedné ze dvou dvoupatrových vil pro 4 osoby, které leží na skalnatém výběžku přímo na pláži. Na výhledy na moře skrze prosklenou stěnu nebo z infinity bazénu rozhodně jen tak nezapomenete!

Vila v Thajsku na Koh Lantě

Dovolená v zimě u moře?

Zkuste Srí Lanku a karibský ostrov Dominika

10. Srí Lanka

Ostrovní stát Srí Lanka ležící v jihovýchodní Asii je ideální útočištěm, kde se během chladných měsíců prohřát – průměrná teplota vzduchu je v zimě 30 °C a moře příjemných 27–28 °C. Srí Lanka nabízí na rozloze o něco menší než Česko neuvěřitelnou pestrost přírodních krás, kulturních památek i lahodné kuchyně. Na samém jihu „zelené perly Indického oceánu“ leží útulné ubytování u Čechů zasazené do krásné tropické zahrady s bazénem a současně jen pár kroků od pláže. Pronajmout si tady můžete některý ze čtyř dvoulůžkových pokojů, nebo rovnou celou vilu pro 8 cestovatelů. Skvělou volbou je také zbrusu nový resort, který v malebné rybářské vesničce vybudovaly české majitelky. Každý z moderních pokojů je v originálním designu inspirovaném něčím, co je pro Srí Lanku typické. Zkrátka perfektní místo pro odpočinek mezi vodními radovánkami v moři či bazénu a objevováním všech různorodých tváří ostrova.

Srí Lanka dovolená u moře

11. Ostrov Dominika v Karibiku

Rádi byste před zimou utekli na jedinečné místo, které stále zůstává stranou zájmu většiny turistů, a tak si zde vychutnáte pobyt bez davů? V tom případě se vypravte do Karibiku, kde se nachází úžasný ostrov Dominika (pozor, nejedná se o Dominikánskou republiku!). Tento malý ostrůvek, který je součástí Malých Antil, vás nadchne okouzlující přírodou s mnoha světovými unikáty. Užijete si tady výlety k vodopádům a na nejvyšší horu souostroví, nádherné pláže, teplé i studené minerální prameny i dokonalé potápění. Právě v tomto úžasném koutu planety Země se nachází česká vila se dvěma třílůžkovými apartmány. V případě, že byste chtěli krásy ostrova Dominika objevovat i s rodinou či přáteli, můžete si pronajmout celou vilu, kam se vás vejde až 6

Kam jet v zimě k moři blízko evropy? 

12. Kapverdy

Toužíte zažít jedinečnou atmosféru Karibiku, ale nechce se vám cestovat přes půl světa? Pak byste měli zamířit na ostrovy Kapverdy, které leží v Atlantiku zhruba 700 km od západního pobřeží Afriky. Na Boa Vista, třetí největší z deseti Kapverdských ostrovů, vás přímý let z Prahy dopraví za pouhých 6,5 hodiny. Čekají tam na vás nádherné písečné pláže omývané azurovým mořem, dechberoucí příroda, celoročně pěkné počasí i pestré možnosti pro sportování. A právě tady, na malebném ostrově Boa Vista, se nachází luxusní ubytování s českými majiteli. Zvolíte některý z moderních apartmánů pro 2–4 osoby, nebo si dopřejete skutečný přepych v podobě penthousu s výhledem na oceán a kapacitou až pro 6 osob?

Kapverdy vlny v oceánu

Tak co, odvážete se a strávíte letošní zimu pořádnou “opalovačkou”? My už balíme kufry a nedočkavě vyhlížíme Vánoce za hranicemi. Kam v zimě k moři vyrazíte vy?

Líbily se vám tipy? Máte nějaký další tip, kam v zimě k moři? Dejte nám vědět do komentářů.

Přečti si i další články na našem blogu:
13 tipů na vánoční dárky pro cestovatele
12 tipů na české a slovenské blogy, které bys měl sledovat
Přehledný itinerář na cestu po Mexiku

Přidej komentář