Dovolená na Ibize. Španělský ostrov Ibiza je sice vyhlášený především jako destinace nekonečné noční zábavy, nabízí toho ovšem mnohem víc než divoké večírky ve světově známých nočních klubech. Spolu se sousední Formenterou a několika dalšími ostrůvky tvoří tzv. Pityuské ostrovy, jež jsou součástí Baleárského souostroví. Ibiza zdaleka není vhodná pouze pro mladé a milovníky tanečních party. Překvapí tě dechberoucí přírodou, jedinečnou architekturou i množstvím krásných pláží oceněných Modrou vlajkou. Dovolenou na Ibize si tak užijí rodiny z dětmi, vyznavači odpočinku i ti, kdo dávají přednost aktivnímu pobytu s pořádnou dávkou sportu. V tomto článku dovolená na Ibize se dozvíš praktické informace, které se ti před cestou budou hodit.

Dovolená na Ibize bez cestovky

Pokud chceš Ibizu poznat v celé její pestrosti, uděláš nejlépe, pokud se na ni vydáš bez cestovní kanceláře. Pobyt „na vlastní pěst“ je ideální způsob, jak si užít rozmanitou nabídku aktivit i výletů přesně podle svého gusta. S cestovní kanceláří bys navštívil pouze zlomek zajímavých míst, a navíc by ses nedostal ke skrytým perlám ostrova, o kterých mnoho turistů stále neví. 

Ibiza patří s rozlohou 571 km² k menším středomořským ostrovům, a tak je na prozkoumávání po vlastní ose jako stvořená. Můžeš si tady snadno půjčit auto, skútr nebo třeba kolo, a navíc zde funguje spolehlivá a relativně levná autobusová doprava. Ať už si vybereš jakékoliv výletní cíle, dostaneš se k nim snadno a rychle.

Ibiza počasí

Na Ibize panuje mírné subtropické klima. Stejně jako v jiných středomořských destinacích jsou zde léta horká a téměř bez srážek, zimy jsou chladnější a s občasným výskytem deště. Nejteplejšími měsíci na Ibize jsou červenec a srpen, kdy průměrné denní teploty dosahují 26–30 °C, zatímco voda v moři má parádních 24–26 °C. Od dubna do června a od září do října se teploty pohybují kolem 19–23 °C (podzim bývá teplejší než jaro). Na jaře má moře 18–20 °C, na podzim bývá vyhřáté na 22–24 °C. I v zimních měsících se rtuť teploměru na Ibize drží v průměru nad 15 °C, moře v zimě mívá okolo 17 °C. 

Kdy jet na Ibizu

Díky mírnému klima se na Ibizu můžeš vydat po celý rok. Vhodný termín vybírej především s ohledem na to, jakým aktivitám se chceš na dovolené věnovat. Nejvíc návštěvníků na Ibizu míří nepřekvapivě v hlavní sezóně, která trvá od června do září. V tomto období jsou vzduch i moře nejteplejší a pravděpodobnost srážek je minimální. Vzhledem k vysokým teplotám je léto ideální především pro koupání, plážové aktivity a bezstarostné večírky až do rána. Pokud chceš dovolenou na Ibize strávit turistikou či cyklistikou, bude pro tebe optimální vyrazit na jaře či na podzim, kdy je na ostrově příjemně bez extrémních teplot. Mimo léto navíc zajisté oceníš výrazně menší množství turistů. 

Ibiza dovolená bez cestovky

Dovolená na Ibize, Ibiza letenky

Vzhledem k tomu, že se jedná o ostrov, existují dva hlavní způsoby, jak se dostat na Ibizu: letadlem, nebo lodí. Ze střední Evropy je samozřejmě nejjednodušší variantou využití letecké dopravy. Jediné letiště na Ibize leží asi 4 km jihozápadně od největšího ostrovního města Eivissa. Nejvíce mezinárodních spojů přistává na mezinárodním letišti Ibiza během letní sezóny, a jedná se především o charterové linky z mnoha evropských měst. Žádné přímé spojení mezi Ibizou a některým z českých letišť zatím neexistuje. Z Prahy je možné letět s jedním přestupem například přes Mallorcu, Düsseldorf nebo Barcelonu (cena zpátečního letu se pohybuje kolem 8 000 Kč). Přímé letecké spojení s Ibizou ovšem má spousta letišť v sousedních státech: Berlín, Norimberk, Mnichov či Vídeň.

Ty nejlepší možnosti letenek na Ibizu najdeš tady.

👉 Potřebuješ na Ibize transfer z letiště? Zarezervuj si ho tady za fixní cenu. 

👉 Náš tip: Nezapomeň na cestovní pojištění, my doporučujeme Heymondo, kde od nás máš 5% slevu.

Pronájem auta Ibiza

Nejvíce pohodlný a flexibilní dopravní prostředek pro cestování po Ibize je rozhodně půjčené auto. Auto si můžeš snadno zarezervovat a vyzvednout přímo na letišti nebo si ho půjčit v turistických letoviscích. Pokud chceš mít jistotu, že budeš mít k dispozici auto podle svých představ a za nejlepší cenu, rozhodně si vůz zarezervuj co nejdřív. Cena za pronájem auta na Ibize záleží samozřejmě na modelu vozu, zvoleném pojištění a mnoha dalších parametrech. Za týdenní půjčení malého auta na Ibize zaplatíš zhruba od 5 000 Kč v letní sezóně a od 2 500 Kč mimo léto. Silnice na Ibize jsou kvalitní, takže z řízení na ostrově nemusíš mít obavy. K půjčení vozu ti postačí český, respektive evropský řidičský průkaz.

Na Ibize ti doporučujeme využít autopůjčovnu offUgo, se kterou máme výborné osobní zkušenosti, a navíc pro tebe máme kód na 10% slevu na pronájem auta! Navíc ti zde vůz půjčí bez zadávání kreditky či záloh na kartě (nutná je pouze platba zálohy za benzín ve výši 120 EUR). Na letišti nebudeš muset čekat ve frontě – auto najdeš dle instrukcí na parkovišti a otevřeš ho pomocí mobilu. K výhodám dále patří výborný stav vozů, plné pojištění a nulový poplatek za druhého řidiče.

Pro získání slevy ve výši 10 % zadej v průběhu rezervace slevový kód Likexpats10 a půjčení auta na Ibize budeš mít u offUgo o 10 % levnější!

Aktualizace 6.5.2024. Letos se čeká, že ceny za půjčení na auta na Ibize půjdou hodně nahoru kvůli velké poptávce, doporučujeme si auto zarezervovat předem, ideálně hned po zakoupení letenky.

 

Pronájem auta Ibiza Půjčení auta Ibiza

Kde se ubytovat na Ibize

Ibiza je vyhlášenou turistickou destinací, a tak jsou možnosti ubytování na ostrově opravdu bohaté. Najdeš tady levné hostely pro batůžkáře, moderní apartmány, rodinné penziony i luxusní resorty pro nejnáročnější hosty. Při výběru ubytování ber ohled na to, za jakým účelem na pobyt jedeš. Na Ibize je spousta „party destinací“, kde si užiješ zábavu v kteroukoliv denní či noční hodinu, ovšem pro odpočinkovou dovolenou nejsou tato místa příliš optimální. Najdeš tady ovšem i klidná letoviska s minimem barů a klubů. Stejně tak jsou na Ibize rozmanité pláže. Pobřeží ostrova je divoké a skalnaté se stovkami krásných zátok s pláží. Kromě populárních pláží ve velkých letoviscích jsou tu i místa, kde budeš mít zátoku jenom pro sebe. Kam na Ibizu, aby sis užil dovolenou podle svých představ?

Eivissa

Pokud hledáš od všeho trochu, je ideálním místem na Ibize hlavní ostrovní město Eivissa (jméno města je katalánským názvem Ibizy). Zatímco v přístavu se nachází jedny z nejznámějších tanečních klubů na ostrově, ve městě čekají historické památky a spousta obchodů i restaurací. Z Eivissy jezdí hodně autobusových linek, takže je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety do jiných částí ostrova. Ve městě a jeho okolí není mnoho hezkých pláží, takže milovníky koupání by tato destinace spíše zklamala.

Platja d´En Bossa

Kde se ovšem vodním živlům bude líbit, je nejznámější pláž na Ibize – Platja d´En Bossa. Pláž se nachází ve stejnojmenném letovisku, které leží jen několik kilometrů jižně od hlavního města Eivissa. Dlouhá písečná pláž je lemovaná desítkami barů, klubů a diskoték. Toto místo je tedy rájem pro ty, kdo chtějí dny trávit plaváním v průzračné tyrkysové vodě a odpočinkem ve vyhřátém písku, zatímco v noci si budou vychutnávat zábavu v nočních klubech. Na začátku či konci sezony (tedy na jaře a na podzim) se tady ovšem bude líbit i rodinám s dětmi a dalším dovolenkářům.

Sant Antoni de Portmany

Asi nejznámějším letoviskem na Ibize je Sant Antoni de Portmany na západním pobřeží ostrova. Jedná se o proslulé centrum nočního života, zároveň jde o skvělou základnu pro výlety na nejkrásnější pláže na Ibize. V tomto případě je nutné počítat s tím, že ve městě i jeho okolí je poměrně rušno, ovšem dlouhá pláž ve skrytém zálivu nabízí ideální podmínky pro odpočinek.

Portinatx

Letovisko Portinatx ležící na nejsevernějším cípu ostrova na úpatí ibizských kopců nabízí božský klid. Moře je v této lokalitě velmi čisté a pláže jsou spíše menší, takže pokud dáváš přednost méně frekventovanému pobřeží, právě tady najdeš parádní místa na koupání a relaxaci. Plusem pak může být i to, že v Portinatx nehrozí, že tě v noci budou rušit večírky.

Ibiza dovolená, otázky a odpovědi

1) Kam jet na Ibizu?
Ibiza nabízí pulzující letoviska i klidná městečka vhodná pro rodinnou dovolenou. Stačí si jen vybrat kategorii ubytování podle stylu dovolené a rozpočtu. Za nikdy nekončící zábavou zamiř do Sant Antoni de Portmany, kde se nachází spousta vyhlášených nočních klubů. Klid a krásnou přírodu najdeš například v Portinatxu na severu ostrova.

2) Jak cestovat po Ibize?
Ideálním dopravním prostředkem na Ibize je půjčené auto, kterým se snadno dostaneš na všechna zajímavá místa. Pokud budeš mít ubytování ve větších letoviscích jako Eivissa či Platja d´En Bossa, můžeš využít i kvalitní autobusová spojení. 

3) Kam na Ibizu s dětmi?
Na první pohled se to nezdá, ale Ibiza s dětmi je skvělý nápad! Výborné zázemí pro celou rodinu i skvělou dostupnost k výletním cílům najdeš například v metropoli Eivissa či v letovisku Sant Antoni de Portmany.

4) Kdy letět na Ibizu? 
V případě, že si chceš užít především zábavu a koupání v moři, vydej se na Ibizu v hlavní letní sezóně, která probíhá od června do září. Příjemné počasí bez extrémních teplot i méně lidí očekávej v květnu a říjnu. Během chladnějších měsíců zase můžeš zažít jedinečnou atmosféru vylidněných letovisek i parádní podmínky pro turistiku a cyklistiku.

5) Kde si půjčit auto na Ibize? 
Skvělým místem, kde si na Ibize půjčit auto, je ověřená půjčovna offUgo. Kvalitní auta a služby můžeš mít o desetinu levnější! Stačí zadat slevový kód Likexpats10 a na půjčení auta u offUgo získáš 10 % slevu!

6) Pro koho je vhodná dovolená na Ibize? 
Dovolená na Ibize je vhodná jak pro mladé cestovatele, tak pro rodiny s dětmi. Každý si tady najde to své.

Líbil se Ti článek Dovolená na Ibize bez cestovky? Dej o něm vědět ostatním! 🙂

Mrkni i na ostatní články na našem blogu: Dovolená na Mallorce nebo Dovolená na Tenerife

Přidej komentář