Dneska bych se s tebou rád podělil o tip na super vychytávku, díky které se můžeš naučit jazyky snadno, zábavně a odkudkoliv. Nedávno jsem vyzkoušel aplikaci Online jazyky, se kterou ti k dosažení viditelných výsledků stačí počítač, telefon nebo tablet a internetové připojení. Nejvyšší efektivity dosáhneš, když se studiu a procvičování budeš věnovat pouhých 20 minut denně. V mojí recenzi na Online jazyky se dozvíš, proč je to za mě nejlepší způsob, jak se naučit cizí jazyk. Dozvíš se, jak kurz vlastně probíhá, co od něj můžeš očekávat a zmíním také všechny výhody a nevýhody.

Jak se naučit anglicky, španělsky nebo italsky doma?

Řešení pro ty, komu klasické modely výuky nevyhovují

Masaryk kdysi prohlásil: Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Platilo to před sto lety a platí to i dneska. Umět cizí jazyky se hodí v práci, při cestování, v každodenních situacích nebo třeba při sledování zahraničních seriálů a filmů. Na druhou stranu ale klasické biflování slovíček, dvouhodinová konverzace s rodilým mluvčím jednou týdně a další zastaralé metody nemusí každému vyhovovat. Dá se dokonce říct, že nevyhovují skoro nikomu včetně mě. 

Zkrátka a dobře pokud tě něco nebaví, těžko se tomu budeš věnovat pravidelně a s chutí, takže to nikdy nebude mít dobré výsledky. Představ si ale výuku cizího jazyka, která bude zábavná i profesionální zároveň a navíc se daný jazyk opravdu dobře naučíš. Přesně to totiž nabízí české jazykové kurzy Online jazyky! S různými aplikacemi a programy na výuku jazyků se v posledních letech roztrhl pytel a několik jsem jich i vyzkoušel. Jenom u Online jazyků mě výuka nejen bavila, ale byla současně velmi efektivní. V současnosti se s Online jazyky můžeš naučit anglicky, francouzsky, italsky, německy, rusky a španělsky. 

Cestování miluju odjakživa, takže jsem už na základní škole chápal, že cizí jazyky patří k důležitým předmětům, které v životě rozhodně využiju. Bohužel mě ale vůbec nebavily klasické výukové metody postavené na nekonečném biflování slovíček a přehrávání starých CD s dialogy. Mám zkušenost i s výukou angličtiny ve firmě. Tam mi zase nevyhovovalo, že jsme v rámci skupiny měli každý jinou úroveň i očekávání. Když jel někdo na dovolenou, trvalo pak celkem dlouho, než ostatní dohnal, nebo mu látka prostě utekla. A nejhorší asi bylo, že dny, kdy byla angličtina, jsem po započtení pracovní doby a obědové pauzy musel ve firme strávit alespoň 10 hodin, nebo si přesčas napracovat jindy.

Jak se rychle naučit cizí jazyk?  

Dá se cizí jazyk naučit za 20 minut denně? S online jazyky to jde jedna báseň.

Víš, co je při učení cizího jazyka vůbec nejdůležitější? Není to talent ani maximum času věnovaného učení. Je to PRAVIDELNOST! Postupné a pravidelné dávkování menšího objemu učiva přináší nejlepší studijní výsledky. A právě proto jsou Online jazyky koncipovány tak, abys jim v ideálním případě věnoval 20 minut denně. To zní celkem rozumně, ne? Tempo výuky si určuješ sám. Záleží jen na tobě, kolik času budeš chtít učení věnovat.

Zastávám názor, že opakování je matka moudrosti. Vyhovovalo mi proto, že ze zmíněných 20 minut tvoří 70 % opakování předchozích lekcí a jen 30 % jsou nová slovíčka a gramatika. Zároveň můžu potvrdit, že 20 minut denně je opravdu příjemná délka a je to doba, kterou jsem si našel opravdu skoro každý den.

Upřímně se přiznám, že byly i dny, kdy jsem to zkrátka nestihl, nebo jsem si třeba na dovolené dával digitální detox. To naštěstí není vůbec problém. Pokud z nějakého důvodu na výuku nebudeš mít čas, jednoduše ji přerušíš a navážeš, až se ti to bude hodit. K zakoupeným kurzům totiž budeš mít doživotní přístup, takže se k lekcím můžeš kdykoliv vracet. Navážeš pak prostě tam, kde jsi skončil, nebo se můžeš libovolně dlouho věnovat opakování toho, co ses už naučil.

Recenze jazykových kurzů od Online Jazyky

Co Online jazyky nabízí?

Jak už jsem zmínil, Online jazyky mají v nabídce kurzy pro celkem 6 jazyků, kterými jsou angličtina, francouzština, italština, němčina, ruština a španělština. Najdeš zde úrovně od úplných začátečníků po expertní znalost. Kromě toho si můžeš vybrat kurzy určené pro konkrétní profese, například pro vedení lidí, pro designéry, pro personalisty apod. Nechybí samozřejmě ani angličtina na cesty, a dokonce ani kurzy pro děti nebo příprava na maturitu. Konkrétně u angličtiny jsou na výběr desítky kurzů jak pro samouky, tak pro firmy. Kompletní nabídku najdeš tady.

 

Jak se naučit anglicky doma

 

Každý kurz obsahuje několik tematických lekcí se spoustou opakování a procvičování. Hodně mě zaujalo využití tzv. systému řízeného opakování, kdy nová se slovíčka průběžně opakují 2., 7. a 12. den od naučení. Můžu potvrdit, že díky tomu se mi nová slovní zásoba opravdu uložila do dlouhodobé paměti. Prakticky se mi nestává, že bych si slovíčka naučená v kurzech po nějaké době nepamatoval, jako tomu bylo u klasických metod výuky. Druhů cvičení je opravdu hodně, takže nuda a stereotyp opravdu nehrozí. Vyhovovalo mi i to, že online systém umožňuje vyhodnotit cvičení ihned, takže získáš okamžitou zpětnou vazbu.

Procvičování v Online jazycích má mnoho forem. Jaké typy úloh to například jsou?

 • Doplňování a řazení slovíček
 • Luštění křížovek
 • Přetahování slovíček do prázdných míst
 • Skládání vět
 • Sledování a poslech videa
 • Poslech mluveného slova
 • Přiřazování správných odpovědí a tak dále

Jak se naučit španělsky doma

 

Na konci každého kurzu tě čeká závěrečný test. Po absolvování kurzu získáš certifikát, kterým můžeš doložit úroveň znalosti daného jazyka například při hledání práce. 

Příjemným odlehčením po každém procvičování jsou zábavná videa, u kterých jsem se kolikrát opravdu upřímně zasmál. Nejvtipnější hlášky samozřejmě padaly při dosažení nejlepších výsledků, takže to působilo opravdu motivačně

Online jazyky hodnocení

 

Vstupní rozřazovací test i zkušební verze zdarma

Pokud si nejsi jistý, jaké úrovně daného jazyka dosahuješ, můžeš si udělat vstupní rozřazovací test a to zcela zdarma. Rozřazovací test obsahuje 120 otázek a jeho vyplnění trvá zhruba 10 až 20 minut. Otázky prověří, jakou máš slovní zásobu a jak zvládáš gramatiku, čtení i psaní.

Za velkou výhodu považuju, že si u každého kurzu můžeš nejdřív zdarma vyzkoušet ukázkovou lekci a až pak se rozhodnout, jestli je to to pravé pro tebe. Dalším bonusem je, že pokud ti kurz nebude vyhovovat, můžeš ho do 14 dní vrátit a nechat si vrátit peníze.

Online jazyky cvičení

Potrénuješ i výslovnost a konverzaci

Několikrát jsem zaznamenal názor, že výuka jazyků online nemůže být efektivní, protože si při ní člověk nepopovídá. U Online jazyků ale tohle neplatí. Součástí slovníčku jsou tady nejen zvukové stopy se správnou výslovností, také také funkce nahrávání. U každého slovíčka tak můžeš nahrát, jak ho vyslovuješ a aplikace vyhodnotí, jak dobře si vedeš.

Vyslovování jednotlivých slovíček má k reálné konverzaci samozřejmě hodně daleko, ale i na tohle Online jazyky myslely. Nabízejí totiž možnost zúčastnit se přes Skype konverzační lekce s jinými studenty. Tyto lekce probíhají bez videa, takže ostych můžeš hodit za hlavu.

Kromě toho je tady taky možnost naplánovat si soukromou lekci přes Skype s lektorem nebo s rodilým mluvčím. Osobně jsem tuhle možnost nevyzkoušel, ale vím, že existuje. Jen dodám, že všechny konverzační lekce přes Skype jsou za příplatek.

Jak se naučit cizí jazyk doma?

Uč se kdekoliv, kdykoliv, na čemkoliv! S Online jazyky je to hračka

Online jazyky mají i svou mobilní aplikaci pro Android a iOS. Studovat tak můžeš nejen na počítači, ale i na mobilu nebo tabletu. Víc mi vyhovovalo rozhraní pro počítač, ale například během cestování jsem několikrát využil i applikace Online jazyky na mobilu.

Pokud sis třeba koupil letenky na Mallorcu a přemýšlíš, jak se naučit španělsky snadno a rychle, tak tě můžu ujistit, že s Online jazyky se to dá zvládnout. Kurzům se můžeš věnovat opravdu kdekoliv, kde máš připojení k internetu. Naučit se španělsky aspoň tak, že si zvládneš objednat sangriu, tak stihneš během pár hodin čekání na letišti.

Statistika jako skvělý nástroj

S Online jazyky si na své přijdou všichni, kdo mají stejně jako já rádi čísla a statistiky. Průběžně tak můžeš přehlednou formou sledovat, jak se ti daří, kolik slovíček jsi se už naučil a kolik času jsi studiu věnoval. Pro soutěživé je tady zase možnost porovnávat své studijní výsledky s přáteli.

Skvělá vychytávka je sbírání plamínků za odstudované dny. Bylo super vidět v neděli 7 zelených plamínků v řadě. Za 14 plamínků pak získáš žolíka, který ti umožní jednodenní „prázdniny“ a to se vyplatí, no ne? 🙂 Aplikace na mobilu navíc ke studiu aktivně motivuje a to se mi některé dny opravdu hodilo.

 

Online jazyky recenze Statistiky Online Jazyky

 

Slovíčka třikrát jinak

Stejně jako u klasických učebnic i tady jsou součástí každé lekce slovíčka. Najdeš je tady hned ve třech podobách. Buď jako klasický seznam, kartičky k vytisknutí nebo jako MP3 soubor. Audio varianta se dá skvěle využít například při cestování hromadnou dopravou nebo při běhání. 

Skvělé i pro úplné začátečníky

Online jazyky jsem využil ke zdokonalení svých znalostí z angličtiny a španělštiny. Oba tyto jazyky se učím roky, ale stále je co zlepšovat. Online jazyky tak byly nejen zábavou, ale i velmi efektivní formou, jak se posunout zase dál. Zajímalo mě, jestli se touto formou jazyk naučí i úplný začátečník, a tak jsem si vyzkoušel i italštinu. A s klidným svědomím můžu říct, že lekce jsou skutečně koncipovány tak, aby je zdárně zvládl i někdo, kdo s jazykem začíná od nuly.

Celkové hodnocení Online jazyky

V recenzi jsem se celkem rozepsal, takže teď je na čase svou zkušenost s Online jazyky shrnout. Suma sumárum jsou Online jazyky moderní, efektivní a intuitivní varianta, jak se v nějakém jazyce zdokonalit, nebo jak s ním dokonce úplně začít. Výhody a nevýhody jsem sepsal do bodů:

Výhody

 • +propracovaný a efektivní systém výuky
 • +atraktivní zábavná forma učení
 • +časová nenáročnost  – ideál je 20 minut denně
 • +časová flexibilita
 • +řada motivačních prvků
 • +vstupní rozřazovací test a zkušební lekce zdarma
 • +doživotní přístup do kurzu
 • +spousta studijních materiálů ke stažení
 • +desktopová i mobilní aplikace

Nevýhody

 • -nemá offline verzi
 • -verze na desktop je zatím uživatelsky přívětivější
 • -cena kurzů
 • -malý výběr kurzů italštiny a ruštiny

Zaujaly tě Online jazyky a chceš je zdarma vyzkoušet, nebo tě zajímá víc informací? Pak se mrkni na jejich webovky, kde najdeš přehled všech kurzů a všechno, co by tě mohlo zajímat. 

Lekci zdarma si můžeš vyzkoušet tady.

Jak jsi na tom ty? Vyzkoušel jsi Online jazyky nebo jiný e-learningový kurz? Jaká je tvoje zkušenost? Dej mi vědět do komentářů! 

Hledáš tipy na dárky pro cestovatele? Mrkni náš nový článek.

 

Přidej komentář