Co je Likexpats?

Dnes bych s Vámi rád sdílel příběh o tom, proč jsem Likexpats založil.

Moji první dovolenou jsem strávil na Malorce s cestovní agenturou v El Arenalu (kdo zná Malorku, určitě ví). Týden strávený u moře byl super, ale něco tomu chybělo… Následující dovolená na Djerbě byla taky skvělá, ale začal jsem si uvědomovat, že se tato dovolená od té na Malorce moc nelišila. A z návštěvy nové země jsem si moc neodvezl. Jelikož jsem již s cestovkou znovu vycestovat nechtěl, začal jsem hledat alternativy.

Slyšeli jste někdy o couchsurfingu?

Pokud se domluvíte anglicky, můžete kdekoliv na světě sehnat couch (gauč) zdarma a bydlet přímo u místních lidí. Díky této službě jsem procestoval Itálii, Španělsko, Francii a Thajsko. Vynikající italská večeře s Italama, od nichž jsem se dozvěděl vše o italské kultuře a histori. Procházka Paříží s Francouzem, který mi ukázal, kde si dát ty nejlepší pařížské delikatesy. Výlet na lodi s obědem na opuštěné pláži. A nebo procházka thajskou džunglí s místním, který přímo před námi prosekával mačetou cestu. Tato zkušenost byla úžasná a zážitky z těchto cest mám opravdu na celý život.

Postupně jsem toho chtěl během cest vidět víc a víc, a tak jsem se po navštívených zemích musel víc pohybovat. Couchsurfing proto už bohužel nepřipadal v úvahu. Když jsem se během další cesty ocitl v Indonésii, na ostrově Bali, zjistil jsem, že mi všechno to dobrodružství a poznávání s místními chybí. Objednali jsme si tedy výlet lodí přímo na ulici s tím, že pokud ho místní prodávají, bude určitě super a autentický. Bohužel, nebyl. Viděli jsme opět jen turistická místa plná lidí a o kultuře a zajímavostech jsme se toho dozvěděli jen málo a to ještě lámanou angličtinou. Ze zoufalosti jsem sehnal kontakt přes kamarády na jejich známého (Čecha), který na Bali bydlí a na druhý den jsem se s ním setkal. Dal nám úžasné tipy, kam všude se podívat, čemu se naopak vyhnout, tipy na restaurace a nejhezčí pláže.

Něco podobného se opakovalo při mých dalších cestách po Thajsku a Kambodži.  A právě tam se začal rýsovat nápad spojit Vás české cestovatele s místními Čechy.

Já sám v zahraničí žiji již 4. rokem a víte kde?

V krásné Mallorce

Na té stejné Malorce, ze které jsem během mojí první dovolené neviděl absolutně nic, pouze moře a hotel. Během mých let strávených v zahraničí jsem měl možnost přivítat spoustu návštěv. Provést je po městě, ukázat jim ty nejlepší restaurace, kavárny, vzít je na výlet na lodi nebo na skryté pláže. A přesně takovou dovolenou bych rád zprostředkoval i Vám pomocí Likexpats, tak abyste si z Vaší dovolené odvezli něco extra, na co budete ještě léta vzpomínat.

Líbil se Ti článek? Dej o něm vědět ostatním! 🙂

Přidej komentář

 1. Marcela

  Ahojky!
  Blahopřeji k nápadu a vytvoření této super plataformy.
  Jak je to se spolupráci? Já se pohybují mezi Andorou a Menorcou.
  Budu rada, když mi vysvětlís, jaké jsou možnosti spolupráce.
  Hezky zbytek dne,
  Marcela

  1. tomas Vlastník záznamu

   Ahoj, Marcelo, děkuji, poslali jsme víc info na mail! 🙂

 2. Jana

  Ahoj, poslala som správu na messenger; aj sa Ťa požiadala o priateľstvo. Pohybujem sa v južnom Taliansku. Úžasný nápad!! Tiež ma zaujíma spôsob spolupráce, poprosím o vysvetlenie. Pekný zvyšok týždňa. Jana

  1. tomas Vlastník záznamu

   Děkuji Jani a jsem rád, že už jsi taky součástí Likexpats! 🙂