Angkorské chrámy bez turistů

Volný

Prodejce : Ota Angkor Tours
Kategorie:

Popis

chrám Banteay Kdei
Chrám Banteay Kdei

Angkorské chrámy nejsou nikdy bez turistů. Nicméně tato túra nás zavede do chrámů, kde je jich nejméně a vyhneme se tak davům, které v posledních letech docela narůstají.

Z vašeho hotelu vyjedeme v 7 hodin ráno. Jako první navštívíme malebný buddhistický chrám Banteay Kdei, jenž je známý krásnými barvami zářícími v ranním slunci a zachovalými reliéfy dév, strážkyň chrámu. Banteay Kdei založil král Jayavarman VII. na přelomu 12. a 13. století.

Pokračujeme do tisíc let starého královského chrámu Pre Rup, jehož pět věží stejně jako v Angkor Vatu symbolizuje pět vrcholků posvátné hory Méru. Chrám je postaven z cihel a lateritových kvádrů, které chrámu dávají unikátní, charakteristickou rudohnědou barvu. Sochy lvů vytesaných z pískovce vytvářejí temné siluety oproti modré obloze.

Dalším chrámem na cestě je East Mebon. Je to takzvaný “horský chrám” a stejně jako předchozí Pre Rup představuje horu Méru. Je o něco menší a původně byl postaven na umělém ostrově v obrovském, ručně vykopaném jezeře East Baray. Jezero během staletí vyschlo, ale chrám přetrval a po ránu zde potkáte jen několik návštěvníků.

Posledním “ranním” chrámem je buddhistický Ta Som, založený koncem 12. století. Nepatří k velkým chrámům, ale zato zde najdete nádherně zrestaurované sochy dév, Buddhů a unikátní východní bránu, zarostlou do kořenů obrovského posvátného fíkovníku.

Po obědě ve starobylém městě Angkor Thom navštívíme zdejší památky. Uvidíme chrám Preah Pithu a věže Suor Pratu a budeme pokračovat prohlídkou pyramidových chrámů Phimeanakas a Baphuon z 10. a 11. století.

Zpět ve vašem hotelu bychom měli být kolem 17 hodiny.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Angkorské chrámy bez turistů”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ota poskytuje průvodcovské služby v angkorských chrámech a v Kambodži od roku 2006.